Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyrazte v sobotu na kole do Německa, startuje populární Hvězdicová cyklojízda

 
čtvrtek, 9. května 2019, 16:16

Tisíce cyklistů se v sobotu 11. května vydají na cestu Euroregionem Nisa. Cílem tradiční Hvězdicové cyklojízdy bude městečko Seifhennersdorf v Žitavských horách, kde je připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Tři startovní místa jsou přímo v Česku, a to v Liberci, Cvikově a Frýdlantě.

Hvězdicová cyklojízda se koná již po osmnácté. Cyklisté si mohou vybrat z devíti značených tras a jedné okružní okolo Seifhennersdorfu. Na české straně se startuje od Městského informačního centra v Liberci, Turistického informačního centra ve Frýdlantě a Kulturního centra Sever ve Cvikově, přičemž trasa ze Cvikova je se svými 24 km nejkratší. Nejdelší měří 126 km začíná v Leknica/Bad Muskau. 

„Podél tras bude zřízeno celkem 62 kontrolních stanovišť, na nichž lze získat razítka do účastnických průkazů,“ říká za organizátory Maja Daniel-Rublack. „Kdo nasbírá nejméně tři, může se v Seifhennersdorfu zúčastnit tomboly. Hlavní výhrou je kolo v hodnotě 500 Euro.“ 

Hudba, bojové umění i loupežník

Všechny cyklotrasy končí v Dětském rekreačním středisku (KiEZ) Querxenland v německém Seifhennersdorfu, kde na účastníky a fanoušky čeká pestrý zábavný program. „Naplánovány jsou sportovní ukázky akrobatického týmu Niesky a spolku bojového umění Budo Seifhennersdorf. O hudbu a tanec se postará Ellen’s Showballet a JugendShowOrchester. Malí návštěvníci se můžou pobavit např. v mobilní herně Querxenspielmobil. Při procházce s loupežníkem Karaskem se návštěvníci mohou dozvědět mnoho nového o Seifhennersdorfu a jeho okolí,“ doplňuje Maja Daniel-Rublack. Konec akce je naplánován na 17 hod., to již bude většina cyklistů na cestě domů.

Noc v Querxenlandu

Cyklisté mohou samozřejmě využít možnost přenocovat přímo v Querxenlandu. Po vydatné snídani se pak v neděli vydají na cestu domů a plně si vychutnají víkend hvězdicové cyklojízdy. 

Veškeré informace k možnostem přenocování, ke značeným trasám a k programu se nachází na internetové stránce: www.sternradfahrt.de. Online lze sledovat průběhy tras a kontrolní stanoviště. Účastnické průkazy, nálepky a prospekty jsou k dostání ve všech turistických informačních střediscích, a kromě toho je lze stáhnout z webových stránek. 

Hvězdicová cyklojízda 2019 je podporována Evropskou unií a Evropským fondem pro regionální rozvoj.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Na Ypsilonce se odehraje Pro Golf Tour. Kvalifikaci ovládl Ondřej...

čtvrtek, 9. května 2019, 14:13

Kvalifikací odstartoval na Ypsilonce golfový turnaj EXTEC Pro Golf Tour. S ní si nejlépe poradil Ondřej Lieser, který hřiště...

Liberečtí házenkáři těsně podlehli Boleslavi. Dorostenci hráli v...

čtvrtek, 9. května 2019, 09:06

O víkendu byly na programu zápasy 20. kola 2. ligy mužů a 1. ligy dorosteneckých kategorií. Liberečtí házenkáři odehráli slušná...

Dětská olympiáda má vlastní pochodeň. Vytvořili ji skláři v Novém Boru

středa, 8. května 2019, 14:18

Olympiáda dětí a mládeže, kterou letos v červnu hostí Liberecký kraj, už má svou pochodeň! Ze skla a nerezové oceli ji vytvořil...

Dvacátý Highjump s podtitulem Legendy opět v Hřiměždicích

středa, 8. května 2019, 11:01

V termínu 2. a 3. srpna se v lomu v Hřiměždicích u Příbrami uskuteční jubilejní dvacátý ročník cliffdivingových závodů Highjump....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.