Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V liberecké ZOO se v sobotu poběží pro ptáky

 
pátek, 10. května 2019, 16:00

Následující víkend bude ve vybraných českých a slovenských zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) patřit pěvcům! Na 13. května připadá mezinárodní den zpěvného ptactva a ZOO Liberec ho již v sobotu opět oslaví pohybem.

V sobotu 11. května proběhne v liberecké zoo a jejím okolí již čtvrtý ročník sportovně – charitativního Běhu okolo zoo. Pro návštěvníky zoologické zahrady i sportovní nadšence tato akce přináší hned několik příležitostí, jak skloubit zdravý pohyb s pomocí ohroženým druhům zvířat. Zdatnější běžci se mohou zúčastnit závodu na 1,5 km (dětská disciplína), 5 nebo 10 km v náročnějším terénu v okolí Lidových sadů. Závody těchto tří disciplín startují z areálu Dětského koutku v Lidových sadech v časech 11.00 děti, 12.00 a 12.15 dospělí.

Nenáročný okruh pro rodiny

Pro sváteční běžce nebo úplné nesportovce pak zoo připravila krátký okruh, který lze uběhnout i ujít. Tento benefiční závod startuje v 10.00, 11.00, 12.00 a ve 13.00 na louce za hlavním vstupem. Nenáročný okruh, jehož trasa vede přímo areálem zoo, je určen pro rodiny s malými dětmi, maminky s kočárky, seniory a každého, kdo chce přispět na dobrou věc. Výtěžek ze startovného bude věnován na ochranářskou kampaň Silent Forest (Ztichlý les), která je zaměřena na záchranu zpěvného ptactva v jihovýchodní Asie.

ČTĚTE TAKÉ: V ZOO se narodilo mládě kočkodana

Tuto kampaň, do které se již zapojila většina evropských zoo, liberecká zahrada již druhým rokem úspěšně vede. Pomoci pěvcům ale může i ten, kdo sportovat nechce vůbec – na louce u výběhu velbloudů bude připraveno i několik interaktivních, vzdělávacích nebo rukodělných stanovišť, a i výtěžek z těchto aktivit bude věnován na podporu této kampaně.

Liberecká zoo se touto akcí hlásí k filozofii smysluplného využívání volného času a snaží se motivovat veřejnost k aktivnímu odpočinku.

Tisková zpráva | Foto ZOO Liberec
 


 

Kam dál?

Vyrazte v sobotu na kole do Německa, startuje populární Hvězdicová...

čtvrtek, 9. května 2019, 16:16

Tisíce cyklistů se v sobotu 11. května vydají na cestu Euroregionem Nisa. Cílem tradiční Hvězdicové cyklojízdy bude městečko...

Na Ypsilonce se odehraje Pro Golf Tour. Kvalifikaci ovládl Ondřej...

čtvrtek, 9. května 2019, 14:13

Kvalifikací odstartoval na Ypsilonce golfový turnaj EXTEC Pro Golf Tour. S ní si nejlépe poradil Ondřej Lieser, který hřiště...

Liberečtí házenkáři těsně podlehli Boleslavi. Dorostenci hráli v...

čtvrtek, 9. května 2019, 09:06

O víkendu byly na programu zápasy 20. kola 2. ligy mužů a 1. ligy dorosteneckých kategorií. Liberečtí házenkáři odehráli slušná...

Dětská olympiáda má vlastní pochodeň. Vytvořili ji skláři v Novém Boru

středa, 8. května 2019, 14:18

Olympiáda dětí a mládeže, kterou letos v červnu hostí Liberecký kraj, už má svou pochodeň! Ze skla a nerezové oceli ji vytvořil...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.