Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V liberecké ZOO se v sobotu poběží pro ptáky

 
pátek, 10. května 2019, 16:00

Následující víkend bude ve vybraných českých a slovenských zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) patřit pěvcům! Na 13. května připadá mezinárodní den zpěvného ptactva a ZOO Liberec ho již v sobotu opět oslaví pohybem.

V sobotu 11. května proběhne v liberecké zoo a jejím okolí již čtvrtý ročník sportovně – charitativního Běhu okolo zoo. Pro návštěvníky zoologické zahrady i sportovní nadšence tato akce přináší hned několik příležitostí, jak skloubit zdravý pohyb s pomocí ohroženým druhům zvířat. Zdatnější běžci se mohou zúčastnit závodu na 1,5 km (dětská disciplína), 5 nebo 10 km v náročnějším terénu v okolí Lidových sadů. Závody těchto tří disciplín startují z areálu Dětského koutku v Lidových sadech v časech 11.00 děti, 12.00 a 12.15 dospělí.

Nenáročný okruh pro rodiny

Pro sváteční běžce nebo úplné nesportovce pak zoo připravila krátký okruh, který lze uběhnout i ujít. Tento benefiční závod startuje v 10.00, 11.00, 12.00 a ve 13.00 na louce za hlavním vstupem. Nenáročný okruh, jehož trasa vede přímo areálem zoo, je určen pro rodiny s malými dětmi, maminky s kočárky, seniory a každého, kdo chce přispět na dobrou věc. Výtěžek ze startovného bude věnován na ochranářskou kampaň Silent Forest (Ztichlý les), která je zaměřena na záchranu zpěvného ptactva v jihovýchodní Asie.

ČTĚTE TAKÉ: V ZOO se narodilo mládě kočkodana

Tuto kampaň, do které se již zapojila většina evropských zoo, liberecká zahrada již druhým rokem úspěšně vede. Pomoci pěvcům ale může i ten, kdo sportovat nechce vůbec – na louce u výběhu velbloudů bude připraveno i několik interaktivních, vzdělávacích nebo rukodělných stanovišť, a i výtěžek z těchto aktivit bude věnován na podporu této kampaně.

Liberecká zoo se touto akcí hlásí k filozofii smysluplného využívání volného času a snaží se motivovat veřejnost k aktivnímu odpočinku.

Tisková zpráva | Foto ZOO Liberec
 


 

Kam dál?

Vyrazte v sobotu na kole do Německa, startuje populární Hvězdicová...

čtvrtek, 9. května 2019, 16:16

Tisíce cyklistů se v sobotu 11. května vydají na cestu Euroregionem Nisa. Cílem tradiční Hvězdicové cyklojízdy bude městečko...

Na Ypsilonce se odehraje Pro Golf Tour. Kvalifikaci ovládl Ondřej...

čtvrtek, 9. května 2019, 14:13

Kvalifikací odstartoval na Ypsilonce golfový turnaj EXTEC Pro Golf Tour. S ní si nejlépe poradil Ondřej Lieser, který hřiště...

Liberečtí házenkáři těsně podlehli Boleslavi. Dorostenci hráli v...

čtvrtek, 9. května 2019, 09:06

O víkendu byly na programu zápasy 20. kola 2. ligy mužů a 1. ligy dorosteneckých kategorií. Liberečtí házenkáři odehráli slušná...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.