Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na světovém poháru na Floridě zářili i liberečtí ploutvoví plavci

 
pondělí, 20. května 2019, 15:18

Floridské město Coral Springs hostilo v termínu 3. – 5. května 2019 čtvrté kolo Světového poháru v ploutvovém plavání. Do USA se vydalo závodit celkem 11 českých závodníků – Kateřina Padalíková a Adéla Zapletalová z klubu Fast Fins Přerov a Nikola Krausová, Štěpánka Kolářová, Markéta Musilová, Natálie Musilová, Dominika Benešová, Matěj Hruška, Oliver Benda, Matyáš Kubíček a Josef Najman z Aquaklubu Liberec.

Do Spojených států přijelo závodit 155 závodníků z 37 klubů 15 zemí světa. Čeští reprezentanti se v této konkurenci rozhodně neztratili a patřili mezi ty nejúspěšnější, o čemž svědčí to, že si z USA vezou hned 17 cenných kovů. A navíc, Aquaklub Liberec obsadil v hodnocení klubů 2. místo.

Bronzový Josef Najman

Bronzový byl SP v USA pro Josefa Najmana. Ten si domů veze hned čtyři bronzové medaile.  A to z individuálních startů na 50 RP, 50 PP a 100 PP, bronzový byl také se štafetou na 4 x 100 PP (Hruška, Najman, Benda, Kubíček). Se štafetou na 4 x 100 BF mix (Najman, Musilová M., Musilová N., Kubíček) navíc vybojoval i zlatou medaili. Jeho sbírka se tak rozrostla celkem o pět cenných kovů. 

Velmi úspěšný závodní víkend má za sebou i Matyáš Kubíček. Ten kromě zlata a bronzu ze štafet (4 x 100 BF mix, 4 x 100 PP) vybojoval ve svých individuálních startech dvě zlaté medaile na tratích 800 PP a 200 PP a na trati 400 PP přidal stříbro. Zkompletoval tak celou sadu medailí. 

Celkem tři cenné kovy si domů vezou Kateřina Padalíková a Adéla Zapletalová. Kateřina Padalíková se dvěma zlatými blýskla v závodech 200 PP i na dvojnásobné distanci 400 PP. Stříbro pak přidala ze závodu na 100 PP. Také Adéla Zapletalová získala dvě zlaté medaile (100 BF, 200 BF), které doplnila o bronz z trati 50 BF. 

Ke zlaté ze štafety 4 x 100 BF mix přidala Markéta Musilová individuální bronz ze závodu na 100 BF. Nikola Krausová vybojovala stříbro na trati 400 PP, Štěpánka Kolářová do české medailové sbírky přidala bronz ze závodu 50 RP. Matěj Hruška a Oliver Benda si domů vezou bronz ze štafety 4 x 100 PP, Natálie Musilová získala se štafetou 4 x 100 BF mix zlato.

Světová špička

Čeští závodníci se ve Spojených státech předvedli opět v tom nejlepším světle a potvrdili, že patří mezi nejužší světovou špičku v disciplínách ploutvového plavání. To se budou snažit potvrdit i ve finále SP, které se bude konat 6. – 8. prosince 2019 v polské Poznani.

Napsal(a) redakce | Foto CZECH Finswimming Fanclub
 


 

Kam dál?

Běh na pomoc útulkům se uskuteční v Jablonci. Pomůže Dášence a Šanci...

neděle, 19. května 2019, 13:20

Už šest let pomáhají charitativní akce Běhejme a pomáhejme útulkům všemožných organizacím a spolkům po celé republice. Letos se...

Ve Svijanské aréně si zahrají malí hokejbalisté. Turnaje se zúčastní...

pátek, 17. května 2019, 10:12

Následující dva víkendy bude liberecká Svijanská aréna patřit hokejbalu. Dvě soboty po sobě se tu konají turnaje těch nejmenších...

Tahle zátěž bude extrémní! Bratři Fuksové se před Red Bull 400...

středa, 15. května 2019, 12:05

Rok se museli milovníci extrémního běhání obejít bez oblíbeného závodu Red Bull 400. Už v sobotu 8. června budou mít opět možnost...

Letošního Slavia cupu se zúčastnila téměř stovka mladých karatistů

úterý, 14. května 2019, 10:42

Před 10 lety vznikla myšlenka na uspořádání oddílových závodů v klubu USK Slavia Karate Liberec s názvem Slavia CUP za účelem...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.