Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hokejbalový turnaj o pohár primátora Liberce vyhráli slovenští Gajary Flames. Výtěžek jde na popálené děti

 
úterý, 13. srpna 2019, 15:30

I když má liberecký hokejbal velký sen v podobě nového hřiště s parametry na hraní ligových soutěží, nyní šel stranou. Výtěžek z víkendového turnaje O pohár primátora Liberce šel totiž na organizaci pomáhající dětem po úrazu popálením.

Do libereckého Františkova se na třetí ročník turnaje sjelo osm týmů, kromě libereckých i z Kladna, Mostu, ale i ze Slovenska. Do finále se nakonec dostal loňský vítěz Nordic Most a slovenští Gajary Flames. A právě slovenský tým nakonec turnaj ovládl.


Turnaj měl ale letos velký přesah. Celý výtěžek z něj totiž šel organizaci Avalone, která pomáhá dětem po úrazu popálení. Děti s takovým úrazem se původně měly přijít na turnaj podívat, rychle ale vznikl nápad o pomoci. „Řekli jsme si tedy, že půjde stranou veškerá naše touha po hřišti, ale pomůžeme těm, co to potřebují více než my. Navýšili jsme startovné a sehnali jsme sponzory, kteří nám vybavili stánek s občerstvením, tudíž jsme mohli výtěžek umocnit,“ popsal jeden z organizátorů turnaje Jiří Dušek.

Nakonec se vybralo 22500 korun a Avalone díky tomu může zajistit preventivní program PÁLÍ! Pro pět set dětí z libereckých škol. „Přednášejí i děti, kteří to v životě už nikdy mít lehké nebudou, ale bojují, jak se dá  jejich odvahu bych chtěl mít,“ dodal Dušek.


Hokejbal v Liberci je stále na vzestupu, hraje se místní liga, vznikl i dětský tým. Vše ale naráží na jeden problém, hokejbalisté nemají hřiště, na kterém se dají hrát ligové soutěže. „Sportů je v Liberci hrozně moc a hokejbal v tomto kraji nemá takovou tradici jako v jiných krajích, na to nejspíše doplácíme,“ myslí si Dušek.

Avalone: Je to pro nás o to silnější, že hokejbalisté odsunuli touhu po vlastním hřišti

Liberečtí hokejbalisti pomohli dětem po úrazu popálením a zajistili svým ohromným finančním darem preventivní program PÁLÍ! pro více jak 500 dětí v libereckých školách.

Silní, drsní, chlapi, ostřílení z bojů, dříči. A přesto jim není pomoc dětem po úrazu a ochrana dětí zdravých, cizí. A jdou do ní naplno a ještě víc. Jako do všech svých bojů. 

K naší kampani PÁLÍ! NÁS TO TAKY se přidali v květnu 2019. Od té doby s námi bojují proti úrazům popálením a šíří prevenci.

Dne 10. 8. 2019 nás, včetně dětí po popáleninovém úrazu, pozvali na Hokejbalový turnaj o pohár primátora města 2019. Pozvání jsme s nadšením přijali. A těšili jsme se na ukázky bojů hokejbalových.

Hokejbalisté nás dojali hned po příjezdu krásným přivítáním, výborným pohoštěním a svou srdečností a zájmem. A ohromili a rozslzeli chvíli poté. A to finančním darem ve výši 22.800,- Kč. Tyto finance použijeme k rožšíření našeho preventivního programu PÁLÍ! do libereckých škol, k více než 500 dětem. Ochráníme tím společně několik dětí od úrazů popálením, nepředstavitelné bolesti a strašných celoživotních následků. 

Tento dar je o to silnější, že hokejbalisté i když touží po svém novém hřišti, tak tuto touhu odsunuli a řekli si: „Pomůžeme těm, co to potřebují více než my!"

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Hokejbalový spolek Liberec

Štítky hokejbal, turnaj, Liberec,

 


 

Kam dál?

Liberecký ploutvový plavec Matyáš Kubíček veze z juniorského...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 12:12

Na přelomu července a srpna hostilo známé egyptské letovisko Sharm El Sheikh Mistrovství světa juniorů v ploutvovém plavání. Pod...

Medailové žně českých dračích posádek na mistrovství Evropy v Seville

čtvrtek, 8. srpna 2019, 09:48

Na konci července se v rozpálené španělské Seville konalo 18. mistrovství Evropy klubových posádek dračích lodí. Závodilo se jak...

Tenisový challenger Svijany open vyhrál v Liberci Srb Milojevič

pondělí, 5. srpna 2019, 06:12

Srbský tenista Nikola Milojevič vyhrál sedmý ročník challengeru ATP Svijany Open v Liberci. Čtyřiadvacetiletý hráč, jemuž ve...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.