Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Startuje nábor do karatistického oddílu Gryf, který nově otevírá i sportovní přípravku

 
čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:33

Kromě klasického karate nabízí nově od září karatistický oddíl Gryf Liberec i všeobecnou sportovní přípravku. Přípravka je určena pro děti od tří do pěti let, které ještě váhají, jaký sport si vybrat. Na karate se pak mohou hlásit kluci a holky od šesti let. Tréninky probíhají v centru města na Perštýně a po celé září jsou zdarma.

„Karate je sport pro všechny – nepotřebujete k němu žádné speciální vybavení či předpoklady,“ říká předsedkyně oddílu Tereza Reyneltová. Sport a pohyb je podle ní dnes čím dál důležitější. „Děti tráví čas sezením ve škole a odpoledne doma u počítače či na mobilu. My se jim snažíme nabídnout pravidelnou dávku pohybu a tělesné aktivity. Kromě toho se u nás naučí samostatnosti, psychické odolnosti, respektu ke spolubojovníkovi i soupeři, ale také prohrávat a vítězit,“ vypočítává výhody tohoto tradičního bojového sportu, který se rok od roku těší větší oblibě, a dokonce se dostal i na olympiádu.   

Nevíte, na jaký sport má vaše dítě buňky? 

Pro ty nejmenší přichází oddíl s moderním konceptem všeobecné sportovní přípravky. „Většina rodičů si přeje, aby jejich dítě začalo sportovat, ale váhají, jaký sport je pro něj nejvhodnější,“ vysvětluje trenérka. „Naše přípravka mu dá skvělý základ pro jakýkoliv další sport. Naučí se tu ovládat tělo, koordinovat pohyby a také se soustředit. Zjistí, co mu jde nejlíp a jaká forma pohybu je pro něj ideální.“ Tréninky samozřejmě probíhají formou her a zábavných aktivit.

Také rodiče si v Gryfu přijdou na své. Pro ně oddíl pořádá jednou týdně kruhové tréninky, kde si mohou zlepšit fyzičku a posílit svalstvo.  

Tréninky zdarma

Oddíl zve všechny zájemce na tréninkové hodiny zdarma, které budou probíhat po celé září. Nábor karate (pro děti od 6 let) trénuje od 8. září každé pondělí a středu od 17 do 18 hod. v tělocvičně MŠ Doctrina, sportovní přípravka pro děti od 3 do 5 let se tu bude scházet od 11. září každou středu od 16 do 17 hod. „Vezměte děti a přijďte to s námi zkusit,“ vyzývá Tereza Reyneltová.

Zkušení trenéři

Gryf patří k nejúspěšnějším oddílům na severu Čech. Pravidelně vyjíždí na soutěže doma i v zahraničí, na podzim se chystá třeba do Brazílie. O děti se stará zkušený tým trenérů, jimiž jsou medailisté z MČR, bývalí čeští reprezentanti, profesionální trenéři a kondiční trenéři, ale i zkušení rodiče členů oddílu. „I proto jsou naše tréninky a další pořádané akce tak pestré a děti baví,“ uzavírá Reyneltová. 

Tisková zpráva | Foto Gryf Liberec
 


 

Kam dál?

6 + 1 důvodů, proč strávit poslední prázdninový víkend na letní...

pátek, 16. srpna 2019, 12:55

V zimě na běžkách, v létě po svých. Už 31. srpna proběhne v Bedřichově závod Běhej lesy Jizerská. Ještě nemáte jasno, co s...

Malé můstky v Harrachově by mohly fungovat už pro tuto sezonu. Pořád...

středa, 14. srpna 2019, 14:20

Už pro tuto zimní sezonu chtějí v Harrachově obnovit provoz skokanských můstků s kritickým bodem 40, 70 a 90 metrů, které jsou od...

PĚT OTÁZEK PRO: Na hasičárnu jsem tu ještě nenarazil, říká zlatý...

středa, 14. srpna 2019, 10:22

Podpraporčík Radek Musil je hasičem dvaadvacátý rok, z toho drtivou většinu u libereckých profesionálů. Je ale také skvělým...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.