Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jizerky jsou nejkrásnější místo pro běh, má jasno Stanislav Řezáč

 
sobota, 24. srpna 2019, 08:10

Na Jizerské 50 je jako doma. Nejen že ji dokázal legendární běžec na lyžích Stanislav Řezáč v minulosti vyhrát, mimochodem stejně jako jeho táta, ale také jen pár metrů od zázemí závodu rozšiřuje svůj penzion. Místo hodin na tréninku tak tráví čas na stavbě. „Je to teď můj denní chleba,“ pomáhá si příslovím Řezáč a těší se na start letní obdoby své oblíbené akce.

„Jizerka, to je moje,“ začíná své vyprávění legenda mezi českými laufaři. I když už dávno nepatří na startovním poli mezi nejmladší, opět byl na Jizerské 50 mezi světovou elitou nejlepším Čechem a do cíle dojel jen pár vteřin za vítězem. Ve formě se tak Řezáč drží stále.

Na padesátce do desítky

„Příští rok bych chtěl na Jizerce udělat opět pěkný výsledek. První desítka je takový malý sen, ale člověk musí snít, aby měl šanci se zlepšovat,“ říká odhodlaně rodák z Jizerských hor. Právě tam se rád vydává nejen do běžecké stopy, ale také na běh po svých. „Na jaře i v létě jsou Jizerky krásné, našel jsem si tu za ta léta celou řadu krásných běžeckých cestiček,“ prozrazuje.

„Ne že bych byl úplně vášnivým běžcem, ale k tréninku to občas patří. Na čas neběhám, jen si kontroluji, jak dlouho jsem běžel, aby to nebyla úplná procházka.“ Letní Jizerskou 50 v rámci seriálu Běhej lesy Řezáč navštíví. Jako host odstartuje jeden ze závodů a předá ceny nejlepším. Sám se ale do běžeckého neobleče.

ČTĚTE TAKÉ: 6 + 1 důvodů, proč strávit poslední prázdninový víkend na letní Jizerské

„Dva týdny před závodem budu měnit obklady na baráku, do toho teď štukuju, maluju. Místo nohama pracuju jen rukama, nemám naběháno a potřebuji nejdříve něco odtrénovat,“ říká rezolutně osobnost českého lyžování. „Pořád někde vzadu v hlavě mám, že bych i vyběhl, ale slibovat to nechci. Na start se přijdu podívat rád, a zda někoho nakonec překvapím na trati, nechám na později. Možná to bude rozhodnutí na poslední chvíli.“

Foto Běhej lesy
 


 

Kam dál?

Startuje nábor do karatistického oddílu Gryf, který nově otevírá i...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:33

Kromě klasického karate nabízí nově od září karatistický oddíl Gryf Liberec i všeobecnou sportovní přípravku. Přípravka je určena...

6 + 1 důvodů, proč strávit poslední prázdninový víkend na letní...

pátek, 16. srpna 2019, 12:55

V zimě na běžkách, v létě po svých. Už 31. srpna proběhne v Bedřichově závod Běhej lesy Jizerská. Ještě nemáte jasno, co s...

Malé můstky v Harrachově by mohly fungovat už pro tuto sezonu. Pořád...

středa, 14. srpna 2019, 14:20

Už pro tuto zimní sezonu chtějí v Harrachově obnovit provoz skokanských můstků s kritickým bodem 40, 70 a 90 metrů, které jsou od...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.