Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Těžkej, ale krásnej aneb Jak si běžci oblíbili Mattoni Liberec Nature Run

 
pondělí, 9. září 2019, 09:38

Vzhůru do lomu a kolem proslulé ZOO. Běžet Mattoni Liberec Nature Run není rutinní záležitost. Vyběhnout z libereckého náměstí do volné přírody se naopak stává srdeční záležitostí, kterou si chcete zopakovat ať je vám dvacet, padesát, nebo dokonce šestasedmdesát jako nejstaršímu účastníkovi letošního závodu. Ten odstartuje 5. října.

Na každém kilometru se totiž setkáváte s krásami přírody, panoramaty a místy, která si při běžném tréninku nebo klasickém silničním závodu prostě neprohlédnete a nejspíš by vás ani nenapadlo dívat se na ně z jiné perspektivy. A přitom ani nevnímáte, že běžíte přes kopce a zase dolů do posledního dechu. Tak fantastická je příroda severních Čech.

Někdo si jde zkrátka za výzvou. „Nádherný závod. Užila jsem si to od začátku do konce‍. 22km up and down.”


Někdo si jde užít nejdůležitější den v životě. „Díky všem, co se podíleli na přípravě a průběhu závodu. Byli jste skvělí. Byly to super narozeniny.”

Někdo jde běžet nadoraz. „V cíli jsem chtěl vyrvat vnitřnosti z těla. Ale stálo to za to! Žádný závod mě ještě tak nezničil! Nakonec z toho bylo 115. místo z 846 běžců. A výzva pro příští rok? Ani jednou se nezastavit.”

Nezastavit a přitom si ještě užívat pocity štěstí z tryskajícího gejzíru endorfínů. Tak se budete cítit, ať už poběžíte méně obtížnou 12kilometrovou trať, anebo se rozhodnete pokořit přírodu i sami sebe, proběhnout lomem, kolem monumentální Bedřichovské přehrady a seběhnete kolem nejkrásnější zoologické zahrady v republice do cíle v náročném 23kilometrovém závodu. 


A na trať vypustíme i malé „sviště” na dm Rodinný běh. Nechte je objevovat krásu pohybu a především běhu. Na 2,5 km trase mohou zjistit, že je to nejhezčí aktivita, na kterou mohou narazit. A vy rodiče? Přijďte se proběhnout o první říjnové sobotě od 10 hodin s nimi. „Všech šest našich špuntů si to užilo, včetně nás dospělých. Moc pěkná organizace i trasa,” říká jedna z maminek k minulému ročníku a další dodává: „Moc vám děkuji. Ta radost v očích dětí je nezapomenutelná.” A originální medaile houpající se jim po zdolání okruhu také. A jednou si třeba zavzpomínají na to, že se sportem začaly právě tady.

Další důvod už přece není potřeba.

Registrace jsou stále otevřené a vaše běžecké boty už určitě netrpělivě čekají na podzimní proběhnutí. Příroda volá!

 


 

Kam dál?

Stříbro z Českého poháru talentované mládeže vystřílela Klára...

pondělí, 2. září 2019, 09:46

Do finále Kontrolních závodů reprezentace a na České kolo talentované mládeže 2019 se z SSK Liberec nominovali puškaři Katka...

Deset let chátraly, přišly o certifikaci. Nyní můstky na Ještědu...

středa, 28. srpna 2019, 16:01

Když společnost TMR před dvěma lety dostala do nájmu skiareál na Ještědu, s tamními můstky to vypadalo všelijak, v jejím plánu...

Liberecká plavkyně Pechová přeplavala kanál La Manche. Jako první...

neděle, 25. srpna 2019, 21:40

Fantastického úspěchu dosáhla plavkyně z Liberce Markéta Pechová. Jako první žena s handicapem zdolala kanál La Manche....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.