Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Mattoni Liberec Nature Run v duchu cirkulární ekonomiky

 
úterý, 1. října 2019, 09:28

Mattoni Liberec Nature Run, první trailová akce RunCzech, se snaží být průkopníky v rámci běžecké komunity v otázce ekologie. Závod si totiž už od své loňské premiéry dává za cíl omezit vytvářený odpad. A tento víkend se stane díky zpracování lahví a jejich opětovného použití prvním běžeckým eventem planety v této podobě na principech cirkulární ekonomiky.

RunCzech se ve spolupráci s Karlovarskými minerálními vodami pustil do ambiciózního projektu, na jehož konci má být po všech stránkách ekologický závod s celospolečenským přesahem. Tedy od šetrného zpracování odpadu až po rozšíření enviromentálního způsobu života mezi běžce.

Úklidové čety

Před i po závodě Mattoni Liberec Nature Run budou na trati rozmístěné úklidové čety, které ji vyčistí od plastů i dalšího odpadu. Na občerstvovacích stanicích se bude rozlévat do kelímků speciální edice minerální vody Mattoni Eco v 1,5litrových lahvích z 80procentního rPETu. Použité obaly se zlikvidují a společnost Karlovarské minerální vody z nich poté vyrobí nové lahve pro další akce RunCzech a vrátí je tak znovu do koloběhu. 

V běžecké komunitě se bude jednat o vůbec první akci založené na principech cirkulární ekonomiky a moderního pojetí ekozávodu. Aby se však nejednalo pouze o jednorázovou akci, kouči Mattoni FreeRun se svými svěřenci zde budou v různých periodách provozovat plogging, kdy vyrazí za během do terénu se a průběžně trať vždy vyčistí. „Jsme moc rádi, že se k této aktivitě, zahájené už na loňském premiérovém ročníku, kromě jablonecké a liberecké skupiny Mattoni FreeRun připojují postupně další,” uvedl Štěpán Hickl, manažer projektu Mattoni FreeRun za RunCzech.

RunCzech v posledních měsících zvyšuje své úsilí v boji za ekologičtější závody, zdravé životní prostředí a vyčištění krajiny od odpadu. Podobně jako na dvě desítky velkých firem a organizací se připojil k memorandu o zavedení zálohového systému na PET lahve v iniciativě Zálohujme! Ve vlastním sídle Running Mall pak provozuje zálohovací automat na plasty.

Přes pět kubíků minerálky

Na závodě se vypije přes 5 300 litrů minerální vody Mattoni. Závod si už vloni získal mimořádnou popularitu závodních i nadšených amatérských běžců, kteří sem jezdí nejen zdolávat převýšení a vyzkoušet si zcela jiný druh závodu, ale těší se na panoramata a krásy okolní přírody. Registrace jsou stále otevřené, stačí kliknout ZDE a vybrat si trasu.

V sobotu 5. října to všechno vypukne v 10 hodin dm rodinným během. Hlavní závod na 23 km startuje v 11.30, kratší 12kilometrový bude zahájený ve 12.15. Kapacita závodu je 3 000 běžců, do dm rodinného běhu může zasáhnout na 700 rodičů a dětí.

 


 

Kam dál?

Liberecký pohár zůstává doma. Soutěž psů ovládl ovčák Urgan se...

pondělí, 30. září 2019, 11:49

Už osmatřicátý ročník soutěže psů O liberecký pohár – memoriál memoriál Josefa Velechovského a Rudolfa Bárty proběhl v areálu...

Turnov chce do roka pumptrackovou dráhu, vyhlásil na ni sbírku

pondělí, 30. září 2019, 09:25

Pumptrackovou dráhu chce do roka vybudovat skupinka příznivců této atrakce v Turnově. Náklady se odhadují na 1,2 milionu korun....

Mistrovství republiky ve střelbě z kulových zbraní - sourozenci...

středa, 25. září 2019, 17:03

Na Mistrovství ČR ve střelbě z kulových zbraní se z SSK Liberec letos nominovalo 14 puškařů (Kateřina Mikulčíková, Klára...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.