Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Malí karatisté z Liberce poměřili síly na prvním Gryf Cupu

 
středa, 10. června 2015, 09:39

Sportovní dárek ke svým prvním narozeninám si nadělil liberecký oddíl karate a sebeobrany Gryf. Pro všechny své členy a také mladé závodníky z Komunitního střediska Kontakt uspořádal v neděli 7. června první kolo Gryf Cupu. Výtěžek ze startovného a vstupného oddíl věnuje dětem z Jedličkova ústavu.

V sokolovně ve Vratislavicích změřilo síly na 40 karatistů ve věku od 3 do 15 let, včetně ostřílených závodních týmů. Závodilo se nejen v tradičních karatistických disciplínách kata a kumite, ale pro ty nejmenší byly připraveny i soutěže v obratnosti a jednotlivých karatistických technikách, tzv. kihon. „Chtěli jsme, aby si i děti z náboru mohly vyzkoušet atmosféru velkých závodů a změřit síly v tom, co se u nás za celý ten rok naučily,“ říká trenérka Tereza Matějková. Role rozhodčích se kromě profesionálů zhostili i juniorští závodníci Gryfu.     

Na Gryf Cupu byl také vyhlášen talent roku 2014/15. Trenéři se rozhodli ocenit čtyřletého Vítka Friesera. „Vítek si pohár zasloužil, ve svých 4 letech je velmi talentovaný, umí výborně ovládat své tělo a již se mu daří bravurně koordinovat pohyby rukou a nohou zároveň, což je pro karate velmi důležité,“ zdůvodňuje volbu trenér náboru František Dittrich. Pohár pro nejlepšího závodníka turnaje si zase odvezl Matěj Štěpán. „Matěj tu předvedl velmi kvalitní výkony jak v kata, tak kumite, včetně mistrovských kopů s otočkou,“ chválí 14letého závodníka trenér Martin Rethy.

Exhibice aneb Jak je to s těmi praporky

Rodiče mohli na Gryf Cupu zhlédnout i exhibiční utkání v kumite, při němž hlavní rozhodčí turnaje Karel Boura vysvětloval jednotlivá rozhodnutí poroty. „Konečně jsem aspoň trochu pochopila ty rozhodcovské praporky, a hlavně kdy znamenají bod, a kdy naopak napomenutí,“ kvituje maminka jednoho z mladých závodníků.  

Nedělní turnaj byl prvním kolem Gryf Cupu. „Druhé kolo plánujeme na říjen a třetí na prosinec,“ říká trenérka Tereza Matějková. „Veškerý výtěžek z těchto závodů pak chceme věnovat dětem z libereckého Jedličkova ústavu.“

Třetí nejúspěšnější oddíl za Liberecký a Ústecký kraj

A co čeká mladé liberecké karatisty ještě teď do prázdnin? „Dva závodníci – Fanda Chudoba a Matěj Štěpán – nás pojedou reprezentovat na VII. letní olympiádu mládeže ČR, která se uskuteční od 14. do 19. června v Plzni. A také se ještě celý oddíl včetně rodičů chystáme na rafty na Jizeru. To bude takové rozloučení s letošním školním rokem,“ uzavírá trenérka.

Liberecký Gryf je oddíl karate a sebeobrany, který od září 2014 trénuje v centru města, na Perštýně. Oddíl má 90 členů a trenéry jsou: Tereza Matějková, Martin Rethy, František Dittrich a také českolipský Jan Drobeček. Gryf z.s. je registrován pod Českým svazem karate a jeho závodní týmy, které jsou rozděleny dle výkonnosti, se pravidelně účastní soutěží karate. V červnu byl vyhlášen 3. nejúspěšnějším oddílem za Liberecký a Ústecký kraj po součtu všech tří kol regionálního poháru a přeboru. Oddíl nabírá nové členy, a to již od 3 let věku.

Napsala Dana Filipová

 


 

Kam dál?

Polský diskař Malachowski bude obhajovat v Turnově vítězství

pondělí, 18. května 2015, 16:45

Hod diskem za účasti světové špičky bude tradičně hlavní disciplínou šestnáctého ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka, který se bude...

Jezdci na koních předvedli v Liberci parkurové umění

neděle, 17. května 2015, 17:59

Dovednosti koní a schopnosti jejich jezdců obdivovali v sobotu 16. května v areálu jezdeckého klubu v Růžodole diváci na druhém...

Poslední lyžování téhle zimy si užila jen hrstka sjezdařů

neděle, 26. dubna 2015, 19:01

Do Harrachova přijelo na poslední lyžařský víkend v této sezoně už jen několik skalních fanoušků sjezdu. Středisko nyní čeká...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v žádném případě nezastaví, premiér se musí podle jeho tehdejšího vyjádření očistit sám. Názor nezměním, protože bych se tím zesměšnil, řekl tehdy. Ve čtvrtek přitom v rozhovoru pro televizi Barrandov Zeman uvedl, že kdyby bylo nedávno zastavené Babišovo stíhání v kauze Čapí hnízdo obnoveno, takzvanou abolici by v případě předsedy vlády udělil. Doufá ale v to, že to nebude nutné. Podle Hradu Zeman názor nezměnil.

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.