Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jilemnice chce zrekonstruovat biatlonový areál Hraběnka

 
neděle, 13. listopadu 2016, 14:55

V Jilemnici na Semilsku chtějí už v příštím roce zrekonstruovat biatlonový areál Hraběnka. Projekt za zhruba 73 milionů korun je rozdělen do tří etap, na jeho financování chce město získat dotaci z ministerstva školství, 15 milionů schválil na projekt Liberecký kraj, příspěvek slíbil i biatlonový svaz. Z programu na podporu sportu ministerstva školství může město získat nejvýše 20 milionů korun, zbytek nákladů tak bude muset uhradit ze svého.

Lyžařské a běžecké tratě na Hraběnce v Jilemnici začaly vznikat v roce 1945, do současného stavu byly přebudovány v letech 1960 - 1965. V roce 1976 byla slavnostně otevřena asfaltová dráha pro kolečkové lyže. Stav komunikace je velmi špatný, důvodem je stáří, ale i pohyb těžké zemědělské a lesní techniky. Proto byla už v roce 2004 vypracována první studie její obnovy. V roce 2012 byla zpracována nová studie, která počítá s rozvojem celého areálu. Sloužit by měl nejen biatlonistům či lyžařům, ale i veřejnosti a také studentům zdejšího sportovního gymnázia.

Jilemnické zastupitelstvo schválilo záměr už před dvěma lety. Podmínkou bylo vícezdrojové financování. Liberecký kraj se rozhodl projekt podpořit mimo jiné i proto, že má v Jilemnici gymnázium. "Navíc sportovní gymnázium zaměřené na běžecké lyžování a biatlon, a protože jde o sporty, které jsou v Libereckém kraji doma, tak bez areálu, ve kterém se dají provozovat, by gymnázium určitě nemohlo dlouhodobě fungovat," řekl hejtman Martin Půta (STAN). Krajské zastupitelstvo už v červnu schválilo pětimilionový příspěvek na projekt, dalších deset milionů je připraveno v návrhu rozpočtu na příští rok.

Revitalizace areálu je rozdělena do tří etap. V první etapě, která podle odhadů přijde na 53 milionů, by měla vzniknout nová střelnice s 20 stavy pro biatlon a necelé tři kilometry zpevněných tratí, obnovy by se mohlo dočkat i zázemí, přibude parkoviště. Projekt počítá i s výstavbou několika budov za dalších 12 milionů korun. Většina toho by podle Vinkláře měla být hotova do konce příštího roku. Do budoucna se počítá také se zasněžováním, dalšími drahami nebo osvětlením základního okruhu.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

V Jizerských horách se začne lyžovat zřejmě na začátku prosince

čtvrtek, 10. listopadu 2016, 14:23

V Jizerských horách se některé lyžařské areály otevřou zřejmě už na začátku prosince. Zasněžovat se začne ještě tento týden,...

Alkohol do pokeru nepatří, říká liberecký pokerový hráč Vojtěch...

sobota, 29. října 2016, 17:43

Pokud si chce hráč pokeru dát při hře něco na povzbuzení, rozhodně by to neměl být alkohol, ideální je kafe a voda. Zapomenout by...

Hokejbalový zápas se hrál pro Dandu a všechny děti z Jedličkova ústavu

úterý, 25. října 2016, 14:44

Měření sil mezi libereckými a litvínovskými hokejbalisty se tentokrát neslo v přátelském duchu. Zápas se totiž hrál na podporu...

Karatisté z Gryfu zazářili na mezinárodním turnaji v Ústí, přivezli...

čtvrtek, 20. října 2016, 11:08

Tři zlaté, dvě stříbrné a 10 bronzových medailí vybojovala výprava libereckého karatistického oddílu Gryf na Velké ceně North...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.