Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Přípravy na WINTER SkyRace®2016 vrcholí, počet přihlášených jde do stovek

 
pondělí, 14. listopadu 2016, 08:16

Necelé 3 týdny zbývají do startu běžeckého závodu WINTER SkyRace®2016. Už nyní je přihlášeno přes 330 běžců a další jména na seznamu stále přibývají. „Očekáváme další vlnu zhruba 10 dní před závodem, jelikož končí běžecká sezóna a běžci stále odpočívají a dělají plány na zimní přípravu," dodává organizátor závodu Honza Dušánek. Závod odstartuje už 3. prosince!

WINTER SkyRace®2016 je první ročník skyrunningového zimního závodu SkyRace® typu v ČR na trati dlouhé 21,5 kilometru s převýšením více než 1350 metrů. „Účelem je si pořádně zazávodit v zimních podmínkách, užít si kapel, doprovodného programu, rodiny a přátel. Prostě prožít parádní den pod Ještědem. Bude to krásná a náročná trať po Ještědském hřebeni s minimem asfaltu a maximem trailových stezek," dodal Dušánek. I trať je připravená zajímavě, bude totiž ze šedesáti procent  jiná než na dubnovém JEŠTĚD SkyRace®2016 .

Jelikož je počet závodníků omezen na 500, mají další zájemci o start stále šanci se přihlásit. „Věříme, že pokud mude místo, tak se bude i dost běžců přihlašovat až na místě," doplnil organizátor.

Pro děti do 5 let bude připraven „Dětský závod sněhulák" na 200 metrů, pro děti 5–10 let „Dětský závod mrazík" na 600 metrů a pro starší žáky a žákyně, tj. 11–15 let je připraven „Běh snow slide." Celým dnem budou provázet DJ Hrusha a moderátor Petr Krejčí.

„Zajímavé bude také EXPO, které se rozrůstá a návštěvníci si až do tmy budou moci projít, vyzkoušet a případně koupit celou řadu různých sportovních i nesportovních doplňků," říká Honza Dušánek.

Bude také samozřejmě připraveno kvalitní jídlo, které bude připraveno i pro vegetariány a vegany. K dispozici bude připravena čerstvá káva a samozřejmě pivko a bary. Už nyní jsou potvrzeny kapely THE BROWNIES a liberecká oblíbená kapela TRES UDOS.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

 
 

Kam dál?

Jilemnice chce zrekonstruovat biatlonový areál Hraběnka

neděle, 13. listopadu 2016, 14:55

V Jilemnici na Semilsku chtějí už v příštím roce zrekonstruovat biatlonový areál Hraběnka. Projekt za zhruba 73 milionů...

V Jizerských horách se začne lyžovat zřejmě na začátku prosince

čtvrtek, 10. listopadu 2016, 14:23

V Jizerských horách se některé lyžařské areály otevřou zřejmě už na začátku prosince. Zasněžovat se začne ještě tento...

Alkohol do pokeru nepatří, říká liberecký pokerový hráč Vojtěch Růžička

sobota, 29. října 2016, 17:43

Pokud si chce hráč pokeru dát při hře něco na povzbuzení, rozhodně by to neměl být alkohol, ideální je kafe a voda....