Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VOLBY 2018: Známé tváře i úplní nováčci. Kdo tvoří nové liberecké zastupitelstvo?

 
neděle, 7. října 2018, 09:39

Voliči rozdali karty, Liberec bude mít nové zastupitelstvo. Do něj se dostala celá řada známých tváří, ale i úplně noví lidé. Liberecká Drbna přináší přehled, kdo bude nově Liberečáky zastupovat.

Starostové pro Liberecký kraj

Vítězná strana, získala přes 32 procent hlasů a 16 mandátů. Řada z nich už byla v dosluhujícím zastupitelstvu, nově byl zvolen například ředitel azylového domu Robert Prade nebo šéf ZOO David Nejedlo. Do zastupitelstva byla zvolena i ředitelka divadla Jarmila Levko. Strana kandidovala v koalici s Lidovci, za které byla zvolena Hana Zemanová, a také s TOP 09, která bude mít v zastupitelstvu Zděňka Chmelíka a Roberta Korselta.

Lukáš Pohanka
Jiří Šolc
Jaroslav Zámečník
Jarmila Levko
Jan Berki
Ivan Langr
Michal Hron
Zdeněk Chmelík
Jan Marek
Hana Zemanová
Robert Prade
Květa Vinklátová
David Nejedlo
Jiří Zavoral
Jiří Bartoloměj Sturz
Robert Korselt

ANO 2011

Druhé místo bere hnutí ANO 2011 s lídrem Jiřím Němečkem. Očekávalo se, že bude více bojovat o vítězství, nakonec ale bere 11 mandátů. Mezi nimi je většina nováčků, přesto nejde o neznámé tváře. Zastupiteli budou Jiří Němeček, majitel frýdlantského pivovaru Marek Vávra nebo krajská radní Radka Loučková Kotasová. Do zastupitelstva se dostal i Zbyněk Karban, což je vedoucí odboru ekonomiky na radnici, obě funkce najednou ale vykonávat nemůže.

Jiří Němeček
Zdeněk Šembera
Renáta Balašová
Marek Vávra
Martina Teplá
Radka Loučková Kotasová
Šárka Prachařová
Zbyněk Karban
Jaroslav Šrajer
Vítězslav Kvapil
Petr Zdráhala

Změna pro Liberec

Dvakrát po sobě vyhrála v Liberci volby, do třetice přišla porážka. Změna dostala jen přes 13 procent hlasů a získala 6 zastupitelů. Všichni v něm byli i poslední čtyři roky.

Josef Šedlbauer
Jan Korytář
Karolína Hrbková
Ondřej Petrovský
Pavla Haidlová
Marie Pavlová

ODS

Liberecká ODS v posledních čtyřech letech měla pouhé dva zastupitele, nyní svůj zisk zdvojnásobila. A je velmi pravděpodobné, že se bude znovu podílet na moci. Do zastupitelstva se vrací například Tomáš Hampl spojený s obdobím vlády ODS nad Libercem v minulosti.

Petr Židek
Martin Kolafa
Petra Břeňová
Tomáš Hampl

LOL!

Liberec otevřený občanům se odštěpil od Změny pro Liberec. Dlouho bylo velmi napínavé, zda se do zastupitelstva dostane, nakonec udržel více než pět procent a získal dva mandáty. Do zastupitelstva míří Jaromír Baxa a Zuzana Kocumová.

Zuzana Kocumová
Jaromír Baxa

Rozdělení mandátů

Starostové 16
ANO 11
Změna 6
ODS 4
LOL! 2

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Jan Mocňák
 


 

Kam dál?

Starostové ovládli Liberec, začala jednání o koalici. Takový výsledek...

sobota, 6. října 2018, 22:50

Voliči rozhodli, současná koalice nekoalice propadla, odcházející primátor Batthyány se do zastupitelstva nedostal, Změna má jen...

Aktualizováno 6. října 2018, 22:04

VOLBY 2018: V Liberci je jasno. Vítězí Starostové, Změna propadla

sobota, 6. října 2018, 17:22

V Liberci je rozhodnuto. Po sečtení 94 procent hlasů jsou v jasném vedení Starostové pro Liberec, kteří mají přes 31 procent...

VOLBY 2018: Sčítání hlasů začalo. Kdo bude tvořit liberecké...

sobota, 6. října 2018, 14:00

Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti komunálních voleb 2018 a také hlasovací místnosti referenda. O 39 míst v libereckém...

VOLBY 2018: Volit přišlo přes čtvrtinu voličů, u referenda je účast...

pátek, 5. října 2018, 22:18

První den komunálních voleb je u konce. Podle odhadů z libereckých volebních místností je účast průměrná, volit přišlo něco mezi...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.