Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VOLBY 2018: Jednání o koalici v Liberci pokračují. Rada by měla mít jedenáct členů

 
pondělí, 8. října 2018, 07:01

Druhý den pokračovala v neděli vyjednávání o nové koalici v Liberci. Vítězná strana Starostové pro Liberecký kraj by vládu měla co nejširší, ideálně čtyř subjektů. Intenzivně jedná s ANO, třetím členem pravděpodobně bude ODS. První jednání proběhla i s Libercem otevřeným lidem (LOL!).

Vyjednávání začala už ve chvíli, kdy ani nebylo sečteno sto procent výsledků. Vítězní Starostové se ještě v sobotu večer a v noci postupně sešli s ANO, ODS a nakonec i s LOL! „Cesta společné spolupráce na budoucí vládě Liberce je na dobré cestě. Za Starosty navrhujeme, aby spolupráce nebyla jen se dvěma partnery, ale abychom přijali ideálně ještě další dva. Proto jsme souběžně oslovili i ODS a Liberec otevřený lidem,“ vysvětlil lídr Starostů Jaroslav Zámečník, který by se také měl stát primátorem.

VOLBY 2018: Známé tváře i úplní nováčci. Kdo tvoří nové liberecké zastupitelstvo?

Minimálně s ANO vypadá spolupráce už velmi nadějně. „Hovoříme o jednotlivých gescích, které bychom pokryli našimi odborníky. V příštím týdnu už by mohla být známá jména,“ potvrdil Zámečník.

Ochotná ke spolupráci bude i ODS, která na sobotní jednání dorazila ve vyjednávacím týmu složeném z lídra Petra Židka, Ondřeje Červinky a Jiřího Kittnera. Občanští demokraté by získali místa v radě města, která by nově měla být jedenáctičlenná.

PORAŽENÍ VOLEB: Propadl primátor i Změna, poprvé od revoluce chybí sociální demokraté a komunisté

Podobnou nabídku dostal i LOL! „Další kroky musíme všichni v klidu promyslet,“ řekl lídr LOL! Jaromír Baxa, který vždy patřil k velkým kritikům některých kroků vlád ODS a podepsal se i pod několik trestních oznámení.

Kromě primátora by nadále měli zůstat čtyři náměstci, jako tomu je dosud, ty si podle slov Zámečníka rozdělí právě jeho Starostové a ANO.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

PORAŽENÍ VOLEB: Propadl primátor i Změna, poprvé od revoluce chybí...

neděle, 7. října 2018, 16:00

Zatímco vítězné strany už sestavují příští vládu nad městem, volby přinesly také celou řadu více či méně překvapivých proher. Od...

VOLBY 2018: Známé tváře i úplní nováčci. Kdo tvoří nové liberecké...

neděle, 7. října 2018, 09:39

Voliči rozdali karty, Liberec bude mít nové zastupitelstvo. Do něj se dostala celá řada známých tváří, ale i úplně noví lidé....

Starostové ovládli Liberec, začala jednání o koalici. Takový výsledek...

sobota, 6. října 2018, 22:50

Voliči rozhodli, současná koalice nekoalice propadla, odcházející primátor Batthyány se do zastupitelstva nedostal, Změna má jen...

Aktualizováno 6. října 2018, 22:04

VOLBY 2018: V Liberci je jasno. Vítězí Starostové, Změna propadla

sobota, 6. října 2018, 17:22

V Liberci je rozhodnuto. Po sečtení 94 procent hlasů jsou v jasném vedení Starostové pro Liberec, kteří mají přes 31 procent...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Populist Jaromíra Soukupa: sliby vs. fakta. Říkejte mi „český Berlusconi“

Necítím se být ani Dalíkem, ani Tvrdíkem. Říkejte mi spíš Berlusconi, odpovídal Jaromír Soukup v červnu roku 2009 na otázky redaktorky MF DNES. Ve středu oznámil, že zakládá nové politické hnutí – List Jaromíra Soukupa. Cíl? Prý chránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy.

Na českobudějovickém sídlišti Máj ordinuje zubař, kterého ještě nikdo neviděl

Pacient se zaregistruje, zdravotní sestra ho objedná, při vstupní prohlídce vybere peníze a v den další návštěvy pošle SMS zprávu, ve které stojí, že měl pan doktor dopravní nehodu. To je zkušenost lidí, kteří k zubaři chodí do Zdravotnického zařízení Máj.

Olomoucké krematorium zrušilo pohřeb s desítkami hostů. Důvod nechápou pozůstalí ani ministerstvo

Přibližně stovka smutečních hostů, rodina v obřadní síni olomouckého krematoria a tělo zesnulého připravené k obřadu a zpopelnění. I přesto se před Vánoci v olomouckém krematoriu stala věc dosud nevídaná – provozovatel krematoria smuteční obřad odmítl provést a pohřeb na místě zrušil.