Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "úmrtí"

Hurá na hrady a zámky, první se otevřou o víkendu a mají co nabídnout

pátek, 22. března 2019, 07:42KulturaLiberecko
 
Mimo jiné právě i Grabštejn v minulosti patřil Gallasům.

Letos v rámci památek hraje prim rod Gallasů a Clam-Gallasů. Rody dobře známé právě na severu Čech vlastnily například Grabštejn nebo Lemberk. Minulost těchto rodů v průběhu roku připomenou desítky akcí, výstav i přednášek.

 

FOTO: Z machnínského zámečku je ruina. Město dostalo nabídku na jeho odkoupení

pátek, 15. března 2019, 07:01SpolečnostLiberecko
 
Zchátralá hlavní budova.

Na počátku dvacátého století si tu továrník Kleitner postavil honosné sídlo. Liberečané si ale zámeček v Machníně pamatují jako vyhlášenou dětskou oční léčebnu. Od konce devadesátých let je prázdný, aktuálně v rukou insolvenčního správce. Ten nyní městu...

 

VIDEO: Na počest padlého kynologa Tomáše Procházky vznikla kynologická Síň slávy

čtvrtek, 14. března 2019, 16:58SpolečnostLiberecko
 
Tomáš Procházka

V loňském roce zarmoutila zpráva o úmrtí skvělého vojáka a také kynologa Tomáše Procházky z Hrádku jeho nejbližší, ale i kamarády, kolegy a celou kynologickou společnost. Na jeho počest tak vznikla kynologická Síň slávy.

 

Zemřel herec a jilemnický rodák Stanislav Zindulka, představitel pana Fajsta v Bylo nás pět

čtvrtek, 14. března 2019, 15:35SpolečnostSemilsko
 
Dnes opustil svět herec Stanislav Zindulka.

Dnes ve věku 86 let zemřel český herec Stanislav Zindulka. Asi nikdo nemusí připomínat význam tohoto skvělého herce.

 

Zemřel Tomáš Princ, ředitelem liberecké SŠSSAD byl šestadvacet let

úterý, 12. března 2019, 16:17Společnost
 
Tomáš Princ vlevo při předávání ředitelské funkce.

V neděli 10. března zemřel ve věku 70 let bývalý dlouholetý ředitel liberecké Střední školy strojní, stavební a dopravní.

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "úmrtí"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "úmrtí"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?