Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "21. srpen"

Invazi vojsk připomene ve středu pietní akce u liberecké radnice

pondělí, 19. srpna 2019, 20:05Liberecko
 
Ve středu pietní akce u pomníku obětem okupace 1968 na náměstí Dr. Edvarda Beneše.

Každoročně si město Liberec připomíná události 21. srpna a ani letošní 51.výročí nebude výjimkou. Pietní akce opět proběhne u pomníku vedle schodů liberecké radnice.

 

Na skalním útvaru "Milenci" v Adršpašských skalách se objevil nápis

pátek, 7. září 2018, 11:12Zprávy
 
Nápis na skalním útvaru

Nápisem na jednom z nejznámějších skalních útvarů zvaném "Milenci" v Adršpašsko-teplických skalách se nyní zabývá náchodská policie. Text "21. srpen FŮJ" je napsaný na skále ve výšce přibližně 60 metrů, je asi 1,5 metru vysoký a 5 metrů široký.

 

Jak přiblížit 21. srpen 1968 dětem? Mobilní hra hráče přenese o půlstoletí zpět

neděle, 26. srpna 2018, 14:16SpolečnostLiberecko
 
Liberecká okupace.

V Liberci se můžete přenést o padesát let zpět do 21. srpna 1968. Tedy převede vás tam nová mobilní hra vhodná pro rodiny s dětmi. Na dvou a půl kilometrové procházce se dozvíte, jak probíhal srpen 1968 ve městě pod Ještědem.

 

FOTO: V Liberci vzpomněli na oběti 21. srpna

středa, 22. srpna 2018, 07:23Společnost
 
Pietní akt před libereckou radnicí

Včera se před libereckou radnicí sešly stovky lidí, kteří si připomněli srpnové události roku 1968. K Památníku obětem tehdejší okupace položili květiny představitelé z řad vedení města, kraje, české armády, policie i mnoho lidí z široké veřejnosti.

 

Při okupaci mu sedmi ranami rozstříleli nohy, nevěřil realitě a prostrčil si prst kolenem

úterý, 21. srpna 2018, 18:07SpolečnostLiberecko
 
Petr Šída ukazuje díry, které v džínách zůstaly po nábojích

Na 21. srpen nezapomene nikdy ani Petr Šída. Tehdy mu bylo čtyřiadvacet let a před libereckou radnicí schytal sedm kulek. Sanitku ale přenechal jinému, před čtyřmi lety za to dokonce získal ocenění.

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "21. srpen"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "21. srpen"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.