Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "SZPI"

Mango plné pesticidů, takové objevili inspektoři v Penny

středa, 9. října 2019, 19:01Společnost
 
Ilustrační foto

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se při své kontrole zaměřuje i na kontrolu čerstvého ovoce. A při jedné takové kontrole objevila inspekce i zásilku manga, které v sobě mělo daleko více pesticidu, než je povoleno.

 

Inspekce si počíhala na zmrzliny a led, skoro polovina nevyhověla

čtvrtek, 8. srpna 2019, 06:02Společnost
 
Ilustrační foto

Výsledky kontrol ledů a zmrzlin, které v letošním roce provádí Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), nejsou zatím příliš veselé. Nedostatky objevili odborníci u značné části ledů do nápojů i zmrzlin, a to jak kopečkových, tak točených.

 

Pekingské zelí plné pesticidu. Takové objevili v Jilemnici

sobota, 1. června 2019, 06:00Společnost
 
Pekingské zelí

Člověk by si myslel, že nic zdravějšího než čerstvé ovoce a zelenina být ani nemůže. Jenže když je v něm až příliš pesticidů, může taková potravina napáchat víc škody než užitku.

 

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

pondělí, 20. května 2019, 08:45Společnost
 
Ilustrační snímek

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

 

Šizení v obsahu masa. Polské kuřecí párky slibují větší podíl masa, než mají

pátek, 3. května 2019, 20:58Společnost
 
Tyto párky neobsahovaly tolik masa, kolik slibovaly na obalu.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila další podvod na českém trhu. Kuřecí párky původně z Polska obsahují méně masa, než je uvedeno na etiketě.

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "SZPI"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "SZPI"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.