Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "Vysoká"

Obnova náhrobků významných sklářů pokračuje

pondělí, 15. dubna 2019, 07:52Českolipsko
 
Ilustrační snímek

Skláři jsou s Libereckým krajem nezaměnitelně spjati. A jistě se sluší zachovávat i jejich památku. V Kamenickém Šenově na Českolipsku proto bude letos pokračovat obnova náhrobků významných sklářských rodů na starém opuštěném hřbitově.

 

Turnovu vadí vysoká cena vody, mění své zástupce ve Vodohospodářském sdružení

středa, 3. dubna 2019, 07:52Semilsko
 
Ilustrační foto

Město Turnov budou reprezentovat noví zástupci v Radě sdružení Vodohospodářského sdružení (VHS). Všechny tři současné zástupce se rozhodl Turnov vyměnit. Město zde totiž nyní nedokáže prosadit své záměry.

 

Pozvali ji na návštěvu, odměnila se krádeží

pátek, 22. března 2019, 06:02KrimiJablonecko
 
Ilustrační snímek

Tuhle „známou“ si už na návštěvu asi nepozvou. Z příjemného odpoledního posezení u kávičky se stala nepříjemná událost, která si vyžádala pozornost policistů.

 

Nejlépe se podniká v Jablonci. Liberec je až šestý

úterý, 19. března 2019, 06:00EkonomikaLibereckoJablonecko
 
Ilustrační snímek

Jablonec je nejlepší místo pro podnikání. Své prvenství si město udrželo v provedeném výzkumu již po třetí. Za to Liberec skončil na šestém místě, kam se propadl z bronzové příčky.

 

FOTO: Z machnínského zámečku je ruina. Město dostalo nabídku na jeho odkoupení

pátek, 15. března 2019, 07:01SpolečnostLiberecko
 
Zchátralá hlavní budova.

Na počátku dvacátého století si tu továrník Kleitner postavil honosné sídlo. Liberečané si ale zámeček v Machníně pamatují jako vyhlášenou dětskou oční léčebnu. Od konce devadesátých let je prázdný, aktuálně v rukou insolvenčního správce. Ten nyní městu...

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Vysoká"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Vysoká"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.