Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "morový sloup"

Obnova tři sta let starého morového sloupu je dokončena

pondělí, 10. prosince 2018, 14:32KulturaLiberecko
 
Opravený morový sloup

Jednu z nejvýznamnějších barokních památek v Liberci nechalo město zrestaurovat za více než 700 tisíc. Oprava morového sloupu v zahradě Kostela Nalezení sv. Kříže, který vytvořil Matyáš Bernard Braun, trvala čtyři měsíce.

 

Restaurování barokního sloupu v Liberci finišuje

sobota, 17. listopadu 2018, 07:00LibereckoKultura
 
Barokní sloup na začátku restaurace

Rozsáhlá rekonstrukce barokního kříže u kostela Nalezení sv. Kříže se chýlí ke konci. Dílo z rukou Matyáše Bernarda Brauna si restaurátorské práce zasloužilo a výrazně prokouklo.

 

Svatá cesta v Liberci. Tři sakrální památky ve městě se dostaly na turistickou stezku

sobota, 30. června 2018, 11:00KulturaLiberecko
 
Židovský hřbitov v Liberci.

Via Sacra, tedy svatá cesta, to je název turistické stezky, která propojuje významné sakrální památky v Horní Lužici, Dolním Slezsku a severních Čechách. Nyní se k ní připojil i Liberec s kostelem Nalezení svatého Kříže s morovým sloupem, návštěvníky...

 

FOTO: Nejvýznamnější barokní památka připadne Liberci. Morový sloup město opraví a zpřístupní

pátek, 11. května 2018, 09:32KulturaLiberecko
 
Panna Marie

Římskokatolická církev je vlastníkem morového sloupu z 18. století, který stojí v zahradě u kostela Nalezení sv. Kříže. Zanedlouho však památku získá Liberec prostřednictvím bezúplatného převodu. Město ji navíc nechá na vlastní náklady opravit.

 

VIDEO: Holandská studentka umění ulomila ruku sochy sv. Prokopa. Chtěla jsem se jen protáhnout, říká

pátek, 13. dubna 2018, 14:19Krimi
 
Poškozená socha.

Na výlet do Stráže pod Ralskem nejspíš dlouho nezapomene třiadvacetiletá studentka z Holandska, která na sever Čech přijela se svými spolužáky. Hned po výstupu z autobusu ji zaujalo morové sousoší na náměstí, po kterém začala mladá dívka lézt. Když se...

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "morový sloup"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "morový sloup"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.