Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články:

Liberecký kraj letos díky dotacím obnovil šest významných alejí

neděle, 30. prosince 2018, 18:30SpolečnostZ kraje
 
Ilustrační foto

Liberecký kraj letos díky dotacím z evropských fondů obnovil dalších šest významných alejí. Revitalizace stromořadí na Liberecku, Českolipsku a Jablonecku stála 4,2 milionu korun. Z Operačního programu Životní prostředí by měl kraj získat asi 2,5 milionu...

 

Desítky tisíc sazenic a záchrana významných míst v Jizerkách, za tím stojí Nadace Ivana Dejmala

středa, 26. prosince 2018, 11:41Liberecko
 
Ilustrační snímek

Nadace Ivana Dejmala v letošním roce oslavila 25 let od svého vzniku. Za tu dobu podpořila stovky projektů, které pomáhají obnovovat a zachovat krásu Jizerských hor.

 

Jablonec chce pokračovat ve zvelebování svých památek

neděle, 23. prosince 2018, 09:46Jablonecko
 
Kostel Povýšení sv. Kříže v Jablonci nad Nisou

I v následujících letech se chtějí jablonečtí zastupitelé věnovat regeneraci Městské památkové zóny. Za posledních pět let bylo na tento program věnováno téměř 8 milionů korun z městské kasy a státní dotace.

 

Obnova tři sta let starého morového sloupu je dokončena

pondělí, 10. prosince 2018, 14:32KulturaLiberecko
 
Opravený morový sloup

Jednu z nejvýznamnějších barokních památek v Liberci nechalo město zrestaurovat za více než 700 tisíc. Oprava morového sloupu v zahradě Kostela Nalezení sv. Kříže, který vytvořil Matyáš Bernard Braun, trvala čtyři měsíce.

 

Jak bojovat se suchem? V Dolním Vítkově vznikly tůně, které zadrží vodu

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 18:30SpolečnostLiberecko
 
Podobné tůně vzniknou v Dolním Vítkově.

Liberecký kraj se snaží přispět k boji se suchem, které je letos extrémní. Proto se rozhodl přispět peníze na dvě nové tůně o celkové výměře 839 metrů čtverečních. Projekt za 215 tisíc korun pomůže zachovat mokřadní druhy rostlin či živočichů a udržet...

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie:

Více fotogalerií »

Nalezené profily:

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.