Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "synagoga"

V liberecké synagoze zazní známá filmová hudba v podání mladého orchestru

úterý, 13. srpna 2019, 08:10KulturaLiberecko
 
Liberecká synagoga

Prostory liberecké synagogy oživí filmová hudba v podání dětského a mládežnického smyčcového orchestru. Koncert proběhne v sobotu od 15 hodin.

 

Den židovských památek připomene turnovská synagoga

úterý, 6. srpna 2019, 10:39Semilsko
 
Turnovská synagoga

Synagoga v Turnově se letos jako jediná v Libereckém kraji připojí ke Dni židovských památek, který se v neděli koná v Česku již po třetí.

 

FOTO: Červené ruce u knihovny vylézají ze země. Street art připomíná příchod nacismu

úterý, 7. května 2019, 12:47KulturaLiberecko
 
Červené ruce vylézají ze země.

Na travnatém prostranství pod knihovnou vyrostla umělecká instalace z červených rukou vylézajících ze země. Pamatujete ještě na šibenici před Dunajem? Autor je stejný, tehdy Wojta upozorňoval na zločiny komunismu, nyní chce připomenout obobí nacismu.

 

FOTO, VIDEO: Další liberecké Kameny zmizelých byly slavnostně položeny na pěti místech

pátek, 9. listopadu 2018, 17:48Liberecko
 
Michal Hron, předseda židovské obce Liberec s prvním z dnešních položených kamenů

Stolpersteine neboli Kameny zmizelých byly dnes položeny v libereckých ulicích jako památka Židů a Romů, kteří zde před osmdesáti letech žili. Vedle vzdání úcty těmto lidem jsou kameny i poselstvím a připomínkou pro další generace.

 

Blíží se výročí Křišťálové noci, v Liberci přibydou další Kameny zmizelých

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 09:23Liberecko
 
Nová synagoga v Liberci stojí na místě původní synagogy.

Příští pátek uplyne přesně 80 let od smutné události v podobě Křišťálové noci, protižidovského pogromu, při kterém naposledy vydechly desítky Židů.

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "synagoga"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "synagoga"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.