Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Zabezpečení škol se v posledních letech zlepšuje. Nechybí elektrické zvonky ani vrátní

neděle, 13. října 2019, 20:26Z kraje
 

Od nešťastné události ve Žďáru nad Sázavou, kde došlo k usmrcení jednoho studenta, se školy zaměřili na zlepšení svého zabezpečení. Ne všude je to ale snadné.

 

Jablonec myslí i na nepatrné památky. Do konce roku tři z nich posvětí

neděle, 13. října 2019, 18:38Jablonecko
 

Nepatrné svou velikostí zato připomínající významné milníky a události. Právě takové jsou drobné památky, na které jablonecký magistr nezapomíná. Naopak se jim snaží vrátit původní podobu.

 

Výzkum zaměřený na jestřába lesního odhalil, že zřejmě není zcela monogamním druhem

neděle, 13. října 2019, 14:58Liberecko
 

Ornitologický výzkum, který probíhal v Liberci a okolí, by mohl výrazně změnit pohled na život jestřába lesního. Ten byl doposud považován za striktně monogamní druh. Výzkum ale ukazuje něco jiného.

 

V Jablonci dojde k dalším uzavírkám kvůli plynovodu

neděle, 13. října 2019, 13:27DopravaJablonecko
 

Jablonečáky čekají v druhé polovině října další uzavírky, které omezí dopravu. Ani u jedné ale nebude vedena objízdná trasa.

 

Strážníky přivolali do nemocnice. Podnapilý muž zde obtěžoval pacienty i personál

neděle, 13. října 2019, 09:44KrimiČeskolipsko
 

V uplynulých dnech byli českolipští strážníci přivoláni do nemocnice kvůli problémovému muži.

 

Historická radnice se otevře veřejnosti, nenechte si ujít komentovanou prohlídku

neděle, 13. října 2019, 07:00Liberecko
 

Město Liberec se 24. října připojí ke Dni turistických informačních center. Ten se koná v rámci Světového dne pro rozvoj informací. A právě v tento den můžete zavítat do historické radnice na prohlídku.

 

Liberecká galerie nabízí jedinečnou výstavu přibližující umělce Josefa Váchala jako fotografa

sobota, 12. října 2019, 21:02KulturaLiberecko
 

Josef Váchal byl všestranný umělec. Málokdo ale mohl spatřit jeho fotografie. Výstava v liberecké galerie je totiž teprve druhá, která přibližuje právě Váchalovo fotografické dílo.

 

Sametovou revoluci si v České Lípě připomenou v průběhu celého týdne

sobota, 12. října 2019, 19:53Českolipsko
 

Třetí listopadový týden bude v České Lípě patřit vzpomínkám na rok 1989, konkrétně na sametovou revoluci.

 

Muž, který zachránil cestující autobusu, převzal od hejtmana ocenění

sobota, 12. října 2019, 16:58Liberecko
 

Ivo Raisr se během jediné chvilky stal hrdinou, když zachránil cestující autobusu poté, co jeho řidič zkolaboval. Nyní dostal od hejtmana Martina Půty medaili Libereckého kraje I. stupně.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.