Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

FOTO: V Liberci se začal natáčet seriál Nelegál. První klapky padly na univerzitě

sobota, 25. května 2019, 11:30KulturaLiberecko
 

Liberecká Technická univerzita se proměnila v policejní služebnu. Začal se tu totiž natáčet diskutovaný seriál Nelegál, který mapuje příběh drogového dealera a policejního informátora, který se odehrává ve městě pod Ještědem.

 

Kraj získal ze Státního fondu dopravní infrastruktury 107 milionů korun na rekonstrukce silnic

sobota, 25. května 2019, 08:01DopravaZ kraje
 

Na letošní rok dal stát na rekonstrukce silnic II. a III. třídy 107,027 milionu korun z původně slíbených 163 milionů. Z vlastního rozpočtu kraj vyčlení dalších 32 milionů. Díky navýšení vlastních finančních prostředků kraj zahájí rekonstrukce na...

 

Do škol v Liberci v září nastoupí skoro tisíc prvňáků. Pětina z nich do jiné než spádové školy

sobota, 25. května 2019, 07:30VzděláníLiberecko
 

Do prvních tříd přijalo 20 městských základních škol v Liberci 961 dětí. Pětina z nich našla místo v jiné než spádové škole. Školy se tak kapacitně uvolňují a v případě, že se nezmění demografický vývoj, by město nemuselo v příštích letech...

 

Ve Vaňurovce přepadli seniorku. Pachatele strážnici vypátrali na vlakovém nádraží

sobota, 25. května 2019, 06:01KrimiLiberecko
 

Na tísňovou linku svědek ve čtvrtek oznámil, že ve Vaňurově ulici v Liberci někdo přepadl seniorku. Na místě během pár minut byla hlídka strážníků, které se nakonec podařilo i vypátrat pachatele útoku.

 

Nová šéfka pro baletní soubor. Povede ho Marika Hanousková

pátek, 24. května 2019, 18:16KulturaLiberecko
 

Novou vedoucí libereckého baletního souboru se od srpna stane jeho současná členka, režisérka a choreografka Marika Hanousková. Nahradí Alenu Peškovou, která po devíti letech končí své působení v souboru na vlastní žádost. Pešková bude s...

 

Brutální útok na mladou ženu. Násilník ji nad ránem přepadl na stezce pro pěší

pátek, 24. května 2019, 18:02KrimiČeskolipsko
 

Policistům se podařilo dopadnout muže, který před Vánocemi v České Lípě napadl mladou ženu. Pětadvacetiletý muž stejně starou ženu potkal a napadl zcela náhodně, nyní mu hrozí až deset let vězení.

 

Plyšové slepice vyráží dobýt Česko, do Liberce zamíří Filipka

pátek, 24. května 2019, 15:06SpolečnostLiberecko
 

Už jste slyšeli o Slepičí tour? Akci pořádá organizace Obraz – obránci zvířat a cílem je upozornit na problematiku klecových chovů a zároveň podpořit snahu o jejich legislativní zákaz. Nyní tak bude Českem cestovat sedm slepiček. Na cestu je...

 

Operační důstojníci hasičů zachránili vyčerpané horolezce na Matterhornu. Ocenil je prezident Zeman

pátek, 24. května 2019, 14:07KrimiLiberecko
 

Chtěli vystoupat na Matterhorn, náročný výstup ale nezvládli. Chtěli si zavolat pomoc, dovolali se ale na operační středisko libereckých hasičů. Dva operační důstojníci Tomáš Fotr a Daniel Jarolím získali od horolezců informace a pomohli se...

 

Kostely se večer otevírají veřejnosti. Jen v Liberci jich bude dvanáct

pátek, 24. května 2019, 10:33KulturaLiberecko
 

Další ročník akce Noc kostelů připadá právě na dnešek. Po celé zemi se otevřou sakrální památky a motlitebny, v Liberci mohou lidé navštívit dvanáct míst. Připravený je také doprovodný program.

 

Domácí vězení? Muž přestřihl náramek a odešel. Po návratu na něj čekali policisté

pátek, 24. května 2019, 09:29KrimiJablonecko
 

Místo domácího vězení, vězení opravdové. Tak nejspíš skončí případ dvaatřicetiletého muže z Jablonce, který se rozhodl nerespektovat rozsudek.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb, už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.