Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Kde leží Čambuzy? V mapě je nenajdete a přitom jsou od Liberce vzdálené jen deset kilometrů

úterý, 15. ledna 2019, 09:23Z kraje
 

Město Čambuzy byste v mapě hledali jen těžko. Asi stejně jako cimrmanův Liptákov. A přesto jsou Čambuzy poněkud hmatatelnější...

 

Mobilní aplikace v Liberci frčí, nejúspěšnější je bezhotovostní platba za parkování

úterý, 15. ledna 2019, 07:45Liberecko
 

Městské mobilní aplikace jsou podle ankety oblíbené. Liberec jich nabízí hned několik. Letos chce rozšířit informovanost o obsazenosti parkovišť v celém městě. Další nová aplikace umožní místním upozorňovat na skládky, poruchy a další problémy.

 

Divočák skolený u Bílého Potoka v sobě měl nebezpečného parazita v podobě svalovce

pondělí, 14. ledna 2019, 18:16Liberecko
 

Státní veterinární ústav odhalil v uloveném praseti divokém parazita svalovce. Ten je nebezpečný i pro člověka, způsobuje totiž onemocnění trichinelóza, které v krajním případě může končit i úmrtím.

 

Jablonec odvolal kalamitní opatření. Nákladní auta odvezla více než 8 tisíc tun sněhu

pondělí, 14. ledna 2019, 17:36Jablonecko
 

Jablonec nad Nisou v pondělí ráno odvolal kalamitní stav. Z města bylo k dnešnímu dni na deponii za městskou halou odvezeno celkem 8300 tun sněhu. Parkovací automaty ve městě zůstávají až do odvolání vypnuté.

 

Posily pro Slovan? Slovák Štefánik nezaujal, do pátku má být dotažen přestup dvou hráčů

pondělí, 14. ledna 2019, 17:12FotbalLiberecko
 

Liberečtí fotbalisté se vrací z prvního zahraničního soustředění. Na Kypru nabírali hlavně kondici, zaměřili se ale i na herní prvky. S týmem se připravoval i slovenský střední záložník Štefánik, který ale trenéry nepřesvědčil. Už v tomto týdnu...

 

Drbna je životní styl, přidej se do našeho týmu!

pondělí, 14. ledna 2019, 16:30Drbna RadilkaLiberecko
 

Práce? My tomu tak neříkáme. Pro nás je tvoření Drbny životní styl, který si každý den užíváme. V tenhle moment by se nám do týmu hodil šikovný obchodní zástupce, který by podobně jako my tímhle projektem žil.

 

Liberec chce pozemky pod autobusovým nádražím prodat kraji

pondělí, 14. ledna 2019, 14:52DopravaLiberecko
 

Liberec chce pozemky pod autobusovým nádražím prodat Libereckému kraji. Podle náměstka primátora Jiřího Šolce (SLK) za stejnou cenu, za jaké je koupilo město loni od soukromé firmy. Město za areál zaplatilo 23,5 milionu korun. Vedení kraje se...

 

Kontejner na papír? Někdo do něj vyhodil zbytky vyvrhnutého srnce

pondělí, 14. ledna 2019, 14:01SpolečnostLiberecko
 

Pracovníci ve sběrných dvorech by mohli vyprávět, co všechno se najde v kontejnerech na tříděný odpad. Tentokrát jde ale o případ extrémní. V Hrádku totiž našli mezi tříděným papírem vyvrhnutého a naporcovaného srnce včetně hlavy.

 

Řidička v Hanychovské ulici srazila dívku a ujela. Pátrá po ní policie

pondělí, 14. ledna 2019, 13:19KrimiLiberecko
 

Liberečtí dopravní policisté řeší nehodu, při které neznámá řidička srazila nezletilou dívku. Došlo k ní v neděli kolem půl druhé odpoledne v Hanychovské ulici nedaleko prodejny Sport Brzák.

 

Liberec má první bezdoplatkovou zónu, dům ve Vojanově ulici

pondělí, 14. ledna 2019, 11:51SpolečnostLiberecko
 

Liberec má první takzvanou bezdoplatkovou zónu. Vztahuje se na bytový dům Vojanova 138 ve čtvrti Františkov nedaleko základní školy. Nově ubytovaní v tomto domě už nebudou mít nárok na doplatek na bydlení.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.