Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Zloděj během noci v Hrádku ukradl autobus. Dojel s ním až do Liberce

čtvrtek, 18. července 2019, 17:13KrimiLiberecko
 

Autobusy se zase tak často nekradou, tentokrát ale ano. Jeden zmizel v noci na čtvrtek z parkovací plochy nedaleko nádraží v Hrádku nad Nisou. Zloděj se možná chtěl jen trochu projet, s autobusem dojel až do Liberce, kde ho v uličkách Liebiegova...

 

Slovan touží změnit zlou bilanci. Plzeň doma neporazil dvanáct let

čtvrtek, 18. července 2019, 16:23FotbalLiberecko
 

Druhé kolo první fotbalové ligy otevře páteční předehrávka mezi Libercem a Plzní. Oba týmy vstoupily do nové sezony vítězně, ale Viktoria se Slovanem v nejvyšší soutěži neprohrála třináctkrát za sebou a na pod Ještědem naposledy neuspěla před...

 

Semafor ve Vratislavicích od června nefunguje, zprovozněný by měl být co nejdříve

čtvrtek, 18. července 2019, 16:13LibereckoSpolečnost
 

Během červnové dopravní nehody, ke které došlo na přechodu u tramvajové zastávky „Vratislavice nad Nisou, kostel“, byl poničen i semafor, který od té doby nefunguje.

 

Hygienici v Libereckém kraji už zkontrolovali přes třicet táborů a akcí

čtvrtek, 18. července 2019, 14:13SpolečnostLiberecko
 

Hygienici v Libereckém kraji zkontrolovali od začátku letních prázdnin 27 letních táborů, tři jiné podobné akce a také dva poskytovatele stravovacích služeb pro letní dětskou rekreaci. Za prohřešky proti hygienickým předpisům zatím udělili jen...

 

Hlavní průtah z Frýdlantu do Polska se uzavře, bude se opravovat železniční přejezd

čtvrtek, 18. července 2019, 14:05DopravaLiberecko
 

Kvůli generální opravě železničního přejezdu P2901 se silnice v Hajništi pod Smrkem na šest dní uzavře. Řidiči tak budou muset využít objízdnou trasu.

 

Chrastava dbá na vzhled města, obyvatelé mohou žádat o dotaci na opravu fasády

čtvrtek, 18. července 2019, 13:15Liberecko
 

Majitelům nemovitostí v Chrastavě může pomoci při obnově exteriéru budov Fond pro zlepšení vzhledu veřejného prostoru (Fond Fasáda). Cílem je zlepšit celkový vzhled města.

 

Oprava Žižkovské ulice v Jilemnici se prodraží a navíc i protáhne

čtvrtek, 18. července 2019, 12:10SemilskoDoprava
 

Probíhající rekonstrukce Žižkovy ulice se kvůli komplikacím prodraží. Cena by se měla zvýšit o přibližně dva miliony korun. Zároveň by se měly prodloužit stavební práce o 20 dní.

 

Kam v Harrachově po výletě nebo při špatném počasí? Do muzea

čtvrtek, 18. července 2019, 09:41SpolečnostSemilsko
 

Tradice, šikovné ruce, odvaha, pracovitost, originalita, píle a poctivost – tak to a mnohem víc uvidíte a zažijete díky expozicím a prohlídkám výroby v muzeích v Harrachově. Pokud se chcete ukrýt před nepříznivým počasím, pokud si chcete...

 

Liberec má hlavního architekta. Stal se jím Jiří Janďourek, soupeře neměl

čtvrtek, 18. července 2019, 09:21SpolečnostLiberecko
 

V čele nově vytvořené kanceláře architekta Liberce bude Jiří Janďourek, dosavadní externí spolupracovník primátora. Ve výběrovém řízení na místo hlavního architekta města byl jediným uchazečem. Původně se hlásil ještě jeden, ten se ho ale nakonec...

 

Před jízdou vyžahnul deset piv, s autem naboural do plotu

čtvrtek, 18. července 2019, 07:40KrimiJablonecko
 

Šestadvacetiletý mladík si nic nedělal z toho, že večer nasával a už vůbec mu nevadilo pak řídit. Za volant sedl, i když vypil celkem deset jedenáctek chmelového moku.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik Kodras

Na trénování "obyčejných lidí" už mu nezbývá čas. Spolu se svým týmem se plně věnuje profesionálním sportovcům. Pod rukama už mu prošla taková jména jako Jirka Novotný, Milan Gulaš, Tomáš Sivok nebo Roman Will. I když je budějčák Dominik Kodras na první pohled sympaťák, v posilovně z něj jde strach. Výsledky se pak ale zaručeně dostaví.

Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

Převážení malého dítěte v přívěsném vozíku za jízdním kolem by měla být jedna z nejbezpečnějších variant, jak ho brát na cyklotúru. Jaká je realita? Spotřebitelská organizace dTest otestovala 11 modelů cyklovozíků, pět z nich v testu propadlo. Nedostatky se týkaly praktických zkoušek v terénu, složitého sestavování, nepohodlí, bezpečnostních rizik a obsahu nežádoucích chemikálií.

Potíže s hraním hazardu a závislostí může mít 164 tisíc lidí

Kolem 164 tisíc lidí nad 15 let v Česku může mít podle odborných odhadů problémy s hraním hazardních her a se závislostí na něm. Patologických hráčů je pak bezmála 60 tisíc. Sázení a hraní nemá pod kontrolou asi 13 tisíc mladých do 18 let. Vyplývá to z výroční zprávy o hazardním hraní za loňský rok, s níž by se měla v pondělí seznámit vláda. V posledních letech počty klesly. Češi loni za hazard utratili 249,5 miliardy korun, prohráli 31,3 miliardy.