Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Starší žena z Liberecka se měla stát obětí podvodníka. Zeť však přišel včas

pondělí, 21. května 2018, 15:23KrimiLiberecko
 

Další ohavný případ, kdy neznámý muž téměř obral seniorku o všechny její úspory, se stal v pátek 11. května v Chrastavě. Podvodník chtěl z této důvěřivé ženy vylákat peníze prostřednictvím telefonních hovorů. Naštěstí vše dobře dopadlo.

 

Jablonecké zastupitelstvo se dočká nového sálu. Obnoví se jeho původní podoba

pondělí, 21. května 2018, 09:23JabloneckoKultura
 

Sál městského zastupitelstva čeká radikální změna. Plánovaná rekonstrukce by mu měla navrátit jeho původní podobu. Ve čtvrtek 17. května v něm zastupitelé jednali naposledy. Náklady se odhadují na devět milionů korun.

 

Zloděj se během noci pokusil vykrást faru v centru Liberce

pondělí, 21. května 2018, 06:01KrimiLiberecko
 

Liberecká farnost během několika týdnů řeší druhou nepříjemnost. Nejprve na konci března neznámý pachatel ukradl vzácný kříž z kostela sv. Antonína na Sokolovském náměstí, a teď se před pár dny snažil někdo vloupat přímo do fary.

 

Chyba motorkáře a nehoda. V zatáčce bouralo auto a tři motorky

neděle, 20. května 2018, 20:40KrimiČeskolipsko
 

K nehodě tří motorek a osobního auta došlo v neděli krátce před půl čtvrtou odpoledne před obcí Chlum na Českolipsku. Jeden z motorkářů v zatáčce nezvládl řízení a přejel do protisměru, kde se srazil s autem. Poté havarovali i další dva jeho...

 

Příčina požáru v Jindřichovicích? Zatím se neví, možností je několik

sobota, 19. května 2018, 06:01KrimiLiberecko
 

Příčinu požáru štěpky v bývalém statku v Jindřichovicích pod Smrkem policie zatím nezná. Verzí je mnoho a vyšetřování zřejmě bude na delší dobu. Požár hasiči ve Frýdlantském výběžku likvidovali na začátku tohoto týdne tři dny, podle prvních...

 

Už víte, jaký je pohled z druhé strany? Zkuste si práci chovatele

pátek, 18. května 2018, 19:25SpolečnostLiberecko
 

Díky speciálnímu programu, který má v repertoáru liberecká zoologická zahrada, se může každý, kdo dovršil věku 18 let, stát na jeden den zaměstnancem této instituce.

 

Po úrazu se nehýbe, stará se o něj babička. Domča je moje všechno, říká

pátek, 18. května 2018, 18:30SpolečnostČeskolipsko
 

Narodil se jako zdravý chlapec, jenže ve třech měsících utrpěl úraz hlavy. Následovala řada operací, mentální vývoj Dominika z České Lípy se ale zastavil. Dnes je mu devět let a stará se o něj sama jeho babička. Každý den s ním musí zdolávat...

 

Kam ke konci července? Přeci za lidovou architekturou

pátek, 18. května 2018, 13:38KulturaZ kraje
 

V rámci Dní lidové architektury bude možnost navštívit budovy, do kterých by se člověk za normálních okolností nepodíval. Stavby typické pro Liberecký kraj budou právě v těchto dnech zpřístupněné 21. – 22. července. Doprovodný program je...

 

Bývalý krajský radní Mastník má být obviněn v kauze týkající se libereckého dopravního podniku

pátek, 18. května 2018, 12:14LibereckoKrimi
 

Dalším obviněným v korupční kauze týkající se mimo jiné společností BusLine a libereckého dopravního podniku má být podle informací Drbny a zdrojů portálu Náš Liberec bývalý krajský radní a zastupitel Vladimír Mastník (Starostové pro Liberecký...

 

Děti ze sociálně slabých rodin se i v příštím školním roce dočkají podpory ve stravování

pátek, 18. května 2018, 10:12SpolečnostZ kraje
 

Do oblíbeného projektu jménem Potravinová pomoc dětem v Libereckém kraji se v příštím školním roce zapojí 62 škol. Ty umožní zajistit stravování dětem ze sociálně a ekonomicky slabých rodin.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".