Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Agrestivita na silnicích. Řidič Octavie měl vybržďovat Mercedes, auta se srazila

středa, 23. května 2018, 11:02KrimiJablonecko
 

Policisté v sobotu ráno vyráželi ke konfliktu dvou řidičů na silnici I/10 poblíž Harrachova. Řidič Mercedesu si stěžoval na agresivní jízdu Škody Octavia, jejíž řidič ho měl vybržďovat. Ten ale s touto interpretací nesouhlasí.

 

Kam s dětmi v sobotu? Přeci na liberecké dopravní hřiště

středa, 23. května 2018, 10:52LibereckoSpolečnost
 

Městská policie si připravila pestrý program nejen pro děti. V sobotu 26. května od 10 hodin se můžete těšit na nejrůznější dopravní soutěže a ukázky. Letos se policisté chtějí zaměřit především na bezpečnost v dopravě.

 

FOTO, VIDEO: Konec objížděk do Jablonce. Nová silnice výrazně zkrátí cestu

úterý, 22. května 2018, 18:05DopravaZ kraje
 

Poslední dokončovací práce probíhají v těchto dnech na dlouho očekávané silnici, která urychlí spojení mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Stavba vyšla na zhruba 300 milionů korun a otevření se uskuteční 1. června v 11 hodin. První auta pak po...

 

Řidička ve Frýdlantě měla přehlédnout cyklistu, ten do auta narazil. Policisté hledají svědky

úterý, 22. května 2018, 14:46KrimiLiberecko
 

Policisté vyšetřují nehodu, ke které došlo v pátek 18. května před pátou hodinou odpoledne v Komenského ulici ve Frýdlantě. Řidička tam měla vjet do cesty cyklistovi, který do auta narazil a zranil se. A jelikož se nejspíš oba neshodli na...

 

Policie zadržela dva mladíky. Distribuovali anabolika, odběratelům je sami aplikovali

úterý, 22. května 2018, 10:47KrimiJablonecko
 

Celkem pět lidí v těchto dnech zadrželi kriminalisté na Jablonecku. Při rozsáhlé akci s krycím názvem Korbič se policisté zaměřili na distribuci látek s anabolickým a hormonálním účinkem. Dva mladíky už kriminalisté obvinili. Vyšetřování jsou na...

 

Co bude s Ralskem? Experti z univerzity přijdou s řešením obnovy bývalého vojenského prostoru

úterý, 22. května 2018, 09:35SpolečnostČeskolipsko
 

Speciální tým tvořený pracovníky Technické univerzity dostal za úkol vypracovat územní studii bývalého vojenského prostoru Ralsko. Ta má najít řešení, co by se s jinak nevyužitým územím dalo udělat. Hotová má být v září.

 

Dobročinná sbírka odstartovala. Místní pomáhají místním prostřednictvím místních, říká hejtman

úterý, 22. května 2018, 09:33SpolečnostLiberecko
 

V pondělí 21. května se uskutečnilo slavností zahájení dobročinné sbírky nadace Euronisa s názvem Pozvedněte slabé. Akce proběhla v libereckém Imperialu, kam ji přišel podpořit i dlouholetý patron Jiří Lábus.

 

Přes sto let starý most je v havarijním stavu. O prázdninách projde rekonstrukcí

úterý, 22. května 2018, 07:37SpolečnostJablonecko
 

Postavili ho v roce 1910 a pokud jdete po něm, skoro si ho ani nevšimnete. Most v Lidické ulici v Jablonci od svého postavení prošel jen drobnými úpravami. Nyní je v havarijním stavu a město ho musí opravit. Rekonstrukce proběhne o prázdninách a...

 

Na Semilsku řádí nebezpečný travič. Pozor na své domácí mazlíčky

pondělí, 21. května 2018, 16:30SemilskoKrimi
 

Semilské sídliště Na Olešce se v současnosti potýká se schválně nastraženými a otrávenými nástrahami, které už mají na svědomí některé životy domácích mazlíčků. Policie již zaznamenala pět případů.

 

Starší žena z Liberecka se měla stát obětí podvodníka. Zeť však přišel včas

pondělí, 21. května 2018, 15:23KrimiLiberecko
 

Další ohavný případ, kdy neznámý muž téměř obral seniorku o všechny její úspory, se stal v pátek 11. května v Chrastavě. Podvodník chtěl z této důvěřivé ženy vylákat peníze prostřednictvím telefonních hovorů. Naštěstí vše dobře dopadlo.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.