Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Hasiči Libereckého kraje patří mezi kynologické špičky, na MČR zazářili

neděle, 8. září 2019, 20:09Z kraje
 

O víkendu proběhlo v Mimoni Mistrovství České republiky záchranných psů. A ukázalo se, že kynologové z našeho kraje patří mezi ty nejlepší.

 

DOPRAVNÍ SITUACE: V Hamrech havaroval osobák, v Liberci se tvoří kolony

neděle, 8. září 2019, 14:48KrimiJabloneckoČeskolipsko
 
Aktualizováno 8. září 2019, 16:11

Ani nedělní odpoledne se neobešlo bez dopravních nehod. Složky IZS právě zasahují na dvou místech.

 

Silnice na Bukovině a Kobylce se dočkají nového povrchu

neděle, 8. září 2019, 11:30Semilsko
 

Některé komunikace v Turnově se ještě letos dočkají lepšího povrchu. Mezi ně patří třeba silnice na Bukovině a Kobylce. Radnici se podařilo vyčlenit část rozpočtu právě na tyto komunikace, kde aktuálně pracují pracovníci Technických služeb Turnov.

 

Silnice v Lindavě se dočká opravy, je to největší letošní akce a vyjde na 102 milionů

neděle, 8. září 2019, 09:45DopravaČeskolipsko
 

Ačkoli se kraji nepodařilo získat na opravu silnice v Lindavě žádnou dotaci, přesto na opravu dojde. Liberecký kraj ji zafinancuje ze svého. Silnice je výrazně poškozena již od povodní v roce 2010.

 

Hasičské stanice se otevřou veřejnosti. Připravené jsou prohlídky i ukázky techniky

neděle, 8. září 2019, 07:00Z kraje
 

V pátek 13. září proběhne Den otevřených dveří stanic HZS Libereckého kraje a zároveň Den požární bezpečnosti. Máte tak jedinečnou příležitost prohlédnout si zázemí, kde hasiči pracují.

 

Lepší akustiky se zatím divadlo nedočká, k nutným úpravám by ale mohlo dojít příští rok

sobota, 7. září 2019, 18:37Liberecko
 

Ani letošní rekonstrukce nepomůže libereckému divadlu s akustikou. Vedení ale neztrácí naději, chce vypsat nové výběrové řízení, které provede úpravy vedoucí nejen ke zlepšení akustiky, ale také navrátí budově původní vzhled.

 

Příští víkend se bude konat tradiční slavnost Semilský pecen

sobota, 7. září 2019, 16:45Semilsko
 

V Semilech bude během příštího víkendu živo. Koná se zde oblíbená akce Semilský pecen. Ta má pravidelně zázemí na Ostrově a koná se již po šestnácté.

 

Střední škola ve Frýdlantu od příštího roku znovu získá statek

sobota, 7. září 2019, 15:02Liberecko
 

Střední škola ve Frýdlantu opět bude mít statek, kde budou studenti vykonávat odbornou praxi. V budoucnu by se celé prostředí mohlo proměnit v centrum odborného vzdělávání, kde by se mohlo dařit i agroturistice.

 

V turnovské nemocnici se uskuteční Den zdraví. Program nabídne prohlídky, hudbu i řadu vyšetření

sobota, 7. září 2019, 09:45Semilsko
 

Ve čtvrtek mají lidé jedinečnou příležitost nahlédnout pod ruce lékařům z turnovské nemocnice. Po celé odpoledne se zde bude konat Den zdraví, během kterého se mohou návštěvníci podívat na různá oddělení a zažít spoustu zábavy.

 

TIP NA VÝLET: Výhled z Krkavčí skály je jako z pohádky

sobota, 7. září 2019, 08:23Semilsko
 

Slyšeli jste už o Krkavčí skále? Možná ne. Nepatří totiž mezi ty nejnavštěvovanější místa kraje. Opomíjená je ale neprávem. Nabízí totiž krásný výhled na romantický jizerský kaňon.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O život přišlo 11 lidí. Žádná z nehod se netýkala velkých letadel obchodních společností. Vyplývá to ze zprávy o činnosti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN), se kterou se v pondělí seznámí vláda.