Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Aerobičky z A-stylu přivezly z domácího šampionátu celkem pět titulů

středa, 13. března 2019, 13:00Ostatní sportyLiberecko
 

Jeden z nejdůležitějších závodů v aerobiku, Mistrovství ČR a Czech Aerobic Open, byl pro liberecké aerobičky velmi úspěšný! Tým A-stylu, hostující pod klubem Corridoor, vybojoval minulý víkend tři tituly mistryně ČR a dva tituly prvních...

 

Liberečtí studenti se připojí ke stávce švédské dívky. Chtějí upozornit na změny klimatu

středa, 13. března 2019, 11:00VzděláníLiberecko
 

Klima se mění. Podle OSN máme dvanáct let na odvrácení ekologické katastrofy. Na problém nyní upozorní i liberečtí studenti z Gymnázia F. X. Šaldy. Inspirováni švédskou dívkou Gretou Thunberg vyrazí v pátek před libereckou radnici stávkovat za...

 

Bezmála čtyři hodiny bojovali hasiči s požárem v Líšném

středa, 13. března 2019, 10:18KrimiJablonecko
 

Včera na večer vyráželi hasiči k požáru sazí v komíně rodinného domu v obci Líšný na Jablonecku. Díky rychlému zásahu ochránili značný majetek.

 

Dopravní podnik obviňuje primátora Kroupu z útoků, ten zvažuje žalobu

středa, 13. března 2019, 09:30SpolečnostJablonecko
 

Atmosféra mezi představiteli Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou a vedením města Jablonec nad Nisou houstne. Argumenty jedné strany střídají názory strany druhé. Poslední zpráva Dopravního podniku ale primátora Jablonce Milana...

 

Zima se s Libereckým krajem ještě neloučí, i dnes může napadnout

středa, 13. března 2019, 07:51DopravaZ kraje
 

Předpověď podle Českého hydrometeorologického ústavu počítá i dnes se sněhovými nebo smíšenými přeháňkami. Jedná se zejména o lokality v minimální nadmořské výšce 800 m.n.m. Větší pozornosti by měli dbát řidiči v celém kraji.

 

Předjížděla v zatáčce cyklistu a skončila v plotě

středa, 13. března 2019, 05:58KrimiJablonecko
 

Ženu, která havarovala v uplynulých dnech na silnici první třídy č. 10 v katastru obce Splzov, bude ještě asi dlouho pronásledovat obraz cyklisty. Toho se rozhodla předject, jenže ne zrovna na vhodném místě.

 

Hned několik literárních svátků oslaví Krajský úřad soutěží i miniknihovnou

úterý, 12. března 2019, 20:08KulturaLiberecko
 

Na jaře slaví milovníci knih hned několik svátků. Čeká je Světový den poezie, Mezinárodní den dětské knihy, ale také Světový den knihy a autorského práva. A u této příležitosti vyhlášuje Krajský úřad nejen soutěž o Knihu Libereckého kraje, ale...

 

Jablonec se pouští do oprav městských bytů, hotovo by mělo být do července

úterý, 12. března 2019, 19:31Jablonecko
 

Prvních z osmi městských bytů se dočká rekonstrukce. To je ale teprve začátek. Letos by totiž mělo dojít na opravu celkem dvaceti bytů.

 

Hnědé popelnice se vrací. Od dubna bude opět zahájen svoz bioodpadu

úterý, 12. března 2019, 17:26SpolečnostLiberecko
 

Více než tři tisíce domácností využívá hnědé popelnice na bioodpad. Ty se samozřejmě přes zimu nesvážejí, jejich čas tak přichází až nyní. Jejich svoz začne v dubnu.

 

Liberečtí střelci uspořádali krajský přebor. Pět z nich vystřílelo titul

úterý, 12. března 2019, 16:10Ostatní sportyLiberecko
 

Veřejným krajským přeborem uzavřel SSK Liberec pořádání vzduchovkových závodů v sezóně 2018 – 2019 v ZŠ Vrchlického. Střelci soutěžili o titul nejlepšího střelce kraje v osmi kategoriích. Pět střelců pořádajícího klubu získalo ve své kategorii...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří kapitalismus sport?

Co žene sportovce do neustále větších extrémů? Je to individuální potřeba posouvání hranic nebo požadavky společnosti na show, extrémy a neustálý nárůst výkonu? Na to se v tématu dnešního dne zaměřila Drbna.

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.