Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Neziskové organizace v kraji obdrží příspěvek ve výši deseti milionů korun

 
čtvrtek, 11. října 2018, 06:00

Deset milionů korun rozdělí kraj do konce prosince mezi neziskové organizace v kraji. Jedná se o instituce, které poskytují sociální služby.

Důvodem tohoto finančního příspěvku je rizikové období, které je spojené s počátkem nového roku. Tehdy totiž organizace čekají na dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí. Bez dostatku finančních prostředků by tedy poskytované služby mohly být ohroženy. 

„Tímto způsobem předfinancování nepomáháme organizacím poprvé. Cílem je podpořit organizace na začátku roku, kdy hrozí, že by neměly dostatek prostředků na pokrytí provozních nákladů, popsal náměstek hejtmana Pavel Svoboda a dodal, že tím by se situace mohla dotknout i klientů, jelikož by hrozilo omezení služeb buď v jejich rozsahu, nebo kvalitě.

Peníze budou rozděleny mezi 95 organizací, z nichž každá získá příspěvek od 50 do 350 tisíc korun. Instituce, které chtěly tuto dotaci získat, si o ni musely řádně zažádat a splnit podmínky.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto HZS LK
 


 

Kam dál?

Horská služba dostane dvě stě tisíc na nákup nového materiálu

středa, 10. října 2018, 19:42

Kraj každoročně podporuje Horskou službu České republiky finančním příspěvkem. I letos tak na nákup nutného materiálu a...

Ministerstvo finančně podpoří opatření týkající se polského dolu...

středa, 10. října 2018, 19:02

Hrozba nedostatku vody kvůli rozšíření těžby v hnědouhelném dole Turów trápí Liberecký kraj už dlouho. Nyní se zapojí i s...

Kraj příští rok investuje do oprav silnic druhé a třetí třídy miliony...

pondělí, 8. října 2018, 19:39

Mnoho silnic se příští rok dočká rekonstrukce. Liberecký kraj se chce zaměřit zejména na komunikace druhé a třetí třídy. Nového...

Aktualizováno 6. října 2018, 22:04

VOLBY 2018: V Liberci je jasno. Vítězí Starostové, Změna propadla

sobota, 6. října 2018, 17:22

V Liberci je rozhodnuto. Po sečtení 94 procent hlasů jsou v jasném vedení Starostové pro Liberec, kteří mají přes 31 procent...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Od levandulí až po folklor. Skryté krásy jižní Moravy musíte pojmout všemi smysly

Poznat krásy jižní Moravy se vydávají každý rok statisíce lidí ze všech koutů republiky i světa. Tradičně nejoblíbenější destinací je Lednicko-valtický areál zapsaný do světového dědictví UNESCO, pozadu pak nezůstává ani kouzelný Mikulov. Jen co by kamenem dohodil od těchto turisticky exponovaných destinací však najdete místa, která si s nimi co do krásy a atmosféry rozhodně nezadají. Do objevování musíte navíc zapojit doslova všechny smysly.

Prima získala vysílací licenci na CNN Prima News

Televizní skupina Prima získala licenci pro chystaný zpravodajský kanál CNN Prima News. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jí celoplošnou licenci udělila na 12 let. Vyplývá to z tiskové zprávy rady. Kanál získal licence pro pozemní vysílání i pro šíření prostřednictvím satelitu. Program má vysílat zpravodajství, publicistiku, magazíny a diskusní pořady, a to nejméně 16 hodin denně.

Pražská integrovaná doprava dostane novou vizuální identitu. Zdůrazní rozšiřování do Středočeského kraje

Pražští radní schválili na svém pondělním zasedání vypsání designérské soutěže na sjednocení vizuální identity Pražské integrované dopravy (PID) a dopravy ve Středočeském kraji, se kterou se pražská doprava stále intenzivněji překrývá. Soutěž připraví hlavní město Praha ve spolupráci se společností Czech Design.