Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové defibrilátory přibudou u hasičů, policistů i na hojně navštěvovaných místech

 
středa, 7. listopadu 2018, 17:42

V kraji přibude 44 nových externích defibrilátorů. Přístroje budou rozděleny nejen mezi složky integrovaného záchranného systému, ale budou také uloženy turisticky na hojně vyhledávaná místa.

Liberecký kraj pro nákup těchto přístrojů uvolní po schválení téměř 3 miliony korun. V loňském roce bylo mezi hasiče, záchranáře a policisto rozděleno již 36 automatických externích defibrilátorů (AED). 

„Jsme velice rádi, že se defibrilátory objeví v nových lokalitách. Jsou to vynikající přístroje, které mohou zachránit mnoho životů,“ uvedl náměstek hejtmana Přemysl Sobotka. Ten při informování o defibrilátorech vzpomněl i na úmrtí náčelníka horské služby Adolfa Klepše, který zkolaboval při výstupu na Sněžku.

„Jistě máme stále všichni před očima tuto smutnou událost. Kdyby tam tenkrát byl defibrilátor, je možné, že by tu člen horské služby byl dnes s námi,“ komentoval náměstek. Nově tak budou defibrilátory k dispozici například na Ještědu, Dvoračkách, Bezdězu nebo na Vosecké boudě. 

Pořízení přístrojů financuje Krizový fond kraje. Vyčleněné peníze budou využity i na důležitá proškolení. Přestože přístroje obsahují návod, využít by je měli zejména lidé, kteří s nimi umí zacházet. „Samozřejmě přístroj v krizové situaci může využít kdokoli z řad veřejnosti, je ovšem nutné si představit, že takové situace jsou velmi náročné,“ komentoval Sobotka.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Organizace dostanou na nákup historických a umělecký děl téměř tři...

středa, 7. listopadu 2018, 07:42

Finanční příspěvek v celkové hodnotě 2 800 000 korun poskytne kraj hned čtyřem organizacím, které za peníze obnoví a rozšíří své...

FOTO: Petra Kvitová má vlastní medaili z České mincovny, doplnila tak...

pondělí, 5. listopadu 2018, 18:11

Petra Kvitová si dnes při slavnostní ražbě vytvořila vlastní medaili. Wimbledonská vítězka tak doplnila nyní již kompletní sérii...

Příchod zimy by neměl silničáře zaskočit, mají připravené stroje i...

čtvrtek, 25. října 2018, 06:02

První námraza ani husté sněžení by údržbu silnic v kraji ovlivnit neměli. Společnost Silnice LK je dle informací na příchod zimy...

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník...

úterý, 23. října 2018, 13:21

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.