Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Výhrůžky zřejmě na lyžaře zapůsobily, pokuty za odpadky nebyly při Jizerské nutné

 
čtvrtek, 14. února 2019, 06:00

Narůstající počet odpadků na tratích Jizerské 50 dovedl organizátory k zavedení trestů. Ta hrozila každému závodníkovi, který odhodil jakýkoliv odpadek mimo odpadní zónu.

Při závodech ale nakonec žádná pokuta nepadla. Buď se lyžaři polepšili, nebo možná prospělo zvýšení počtu odpadních zón. „Dosavadní odpadní zóny nestačily. Závodníci i další běžkaři odhazovali různé obaly zejména v mírných sjezdech, proto jsme odpadní zóny zavedli i na těchto místech,“ uvedl za organizátory Richard Valoušek.

Po vzoru zahraničních závodů přistoupili letos organizátoři i k dalšímu kroku v podobě časové penalizace, případně diskvalifikace. „Ani k jednomu takovému případu nedošlo,“ komentoval Valoušek. Na případné nezodpovědné lyžaře mohli upozornit organizátoři nebo i další závodníci.

O úklid na trati se po rušném víkendu postarala desetičlenná četa. V pátek a sobotu vyrážela na trať za závodníky, v neděli skupinky vyjížděly ze stadionu i Jizerky. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jizerská 50
 


 

Kam dál?

Horské službě ČR v zimě zatím vzrostl počet zásahů o šest procent

středa, 13. února 2019, 18:51

Horská služba ČR v letošní zimní sezoně zaznamenala na horách dosud nárůst počtu zásahů o šest procent. Záchranáři od loňského 1....

Vrah bezdomovců se na svobodu nepodívá. Soud potvrdil 28 let, pak...

středa, 13. února 2019, 17:14

Třiadvacetiletý bezdomovec František Havel z České Lípy stráví za mřížemi 28 let za dvě vraždy lidí bez domova. Z vězení pak...

Šest let, dvanáct rozsudků. Nečesaného se zastal Ústavní soud

úterý, 12. února 2019, 09:42

Ústavní soud se v úterý zastal Lukáše Nečesaného souzeného už šestým rokem za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.