Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Harrachov ukončí v pondělí zimní sezónu, Ještěd už rozjíždí tu letní

 
čtvrtek, 18. dubna 2019, 17:25

V Harrachově se naposledy bude lyžovat na Velikonoce. I běžkaři si o nadcházejícím víkendu mohou naposledy zalyžovat na upraveném okruhu z Jizerky. Naopak na Ještědu už odstartuje letní sezóna.

Krkonošský Harrachov ukončí zimní sezonu o velikonočním pondělí. Jde o poslední středisko, které je v Libereckém kraji v provozu. V sousedních Jizerských horách se bude naposledy upravovat magistrála pro běžkaře. Ještěd v Liberci v pátek zahájí letní sezonu, vyplývá z informací od provozovatelů.

V Harrachově se lyžuje každý den na sjezdovce do centra, letošní sezona definitivně skončí v pondělí. „Asi by to šlo ještě dál, ale potřebujeme připravit lanovku na letní sezonu,“ řekl dnes zástupce ředitele areálu Vlastislav Fejkl. Sněhu je na červené sjezdovce dlouhé skoro dva kilometry stále dostatek, v průměru kolem 30 centimetrů. „Místy má na výšku až metr,“ uvedl Fejkl. Podmínky pro jarní lyžování jsou podle něj parádní, v noci mrzne a přes den je slunečno. „Do nějakých 11:00 až 12:00 je to velmi pěkné lyžování, odpoledne už to je samozřejmě rozbředlé. Někteří tady kombinují dopoledne lyžování a odpoledne jdou na kolo,“ uvedl zástupce ředitele areálu. Denně v areálu lyžuje mezi 200 až 400 lidmi.

Z Harrachova se dá stále vyrazit i na běžky, z města se ale musí jít nejprve asi zhruba kilometr až dva pěšky. „Na hřebenech je stále ještě přes metr sněhu,“ uvedl Fejkl. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu je na Labské boudě dokonce 1,6 metru sněhu.

Sníh je i ve vyšších partiích Jizerských hor, podle údajů meteorologů je ho na Rozmezí 29 centimetrů. Pro běžkaře se bude na víkend naposledy upravovat poslední sjízdná část magistrály, okruh v okolí osady Jizerka. „S další úpravou se už pak nepočítá,“ řekla ředitelka Jizerské o.p.s. Radka Davidová.

Ještěd v Liberci v pátek naopak už zahájí letní sezonu. Čtyřsedačková lanovka Skalka u konečné tramvaje bude v dubnu v provozu o víkendech a svátcích, v květnu a červnu od středy do neděle a přes letní prázdniny bude v denním provozu. „Pěší turisté mají možnost projít dvě naučné stezky s odměnami, na Mlynářské dostane návštěvník palačinku a na Pivovarské příznačně pivo,“ uvedla za areál Renata Balašová. Harrachov se chystá letní provoz zahájit 1. května a Tanvaldský Špičák v Jizerských horách v červnu.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Povodním na Nise má zabránit několik desítek opatření

čtvrtek, 18. dubna 2019, 13:03

Revitalizace koryta říčky Jeřice v Mníšku, retenční přehrážka s funkcí malé vodní nádrže v Oldřichově v Hájích nebo suchá nádrž v...

Živý řetěz z lidí v Trojmezí, aktivisté budou protestovat proti Turówu

čtvrtek, 18. dubna 2019, 10:16

Jen kousek za hranicemi s Polském se nachází povrchový důl Turów. Dopady těžby se projevují ale i v Česku. Těžba by se navíc měla...

Policisté uzavřeli velký případ výroby a distribuce pervitinu....

středa, 17. dubna 2019, 09:16

Od konce léta 2017 pracují kriminalisté ze speciálního Toxi týmu na případu výroby pervitinu. Tři muži a žena si na výrobu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.