Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Hasiči se nesmí zaleknout ani výšek a natrénované musí mít i slaňování

 
úterý, 7. května 2019, 18:23

Hasiči jsou takoví opravdoví superhrdinové. Bojují s plameny, s větrem, se stromy. A výjimkou nejsou ani výšky nebo naopak hloubky. Musejí mít pro strach uděláno. I pro ten z výšek.

Prostě musí být připraveni na všechno. Proto pravidelně trénují a připravují se na všemožné situace, při kterých by mohli zasahovat. Stejně jako při workshopu s názvem Společný výcvik hasičů pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou.

Samozřejmě že cvičné situace nikdy nejsou úplně stejné jako ty reálné o adrenalin a vzrušení se ale postarala soutěživost. Jednotlivé týmy hasičů totiž nastoupily proti sobě hned několik úkolů na celkem šesti stanovištích. „Místa se nacházela v okolí Jablonce nad Nisou a Liberce,“ uvedla mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Jak přiblížil hasič Jiří Košek, hasiči řešili situace, které klidně můžou kdykoliv nastat.

„Úkoly byly zaměřené na záchranu osob v reálných podmínkách,“ komentoval Jiří Košek. Do úkolů se s vervou pustila lezecká družstva z našeho kraje, ze sousedního Středočeského kraje ale i z Polska. Samozřejmě nešlo ani tak o rychlost, jako o bezpečnost a správnost postupů. Během workshopu se hasiči navíc seznámili i s tématy jako problematika traumatu z visu nebo zajišťování tepelného komfortu.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto HZS LK
 


 

Kam dál?

Obnova Jizerských smrčin? Projekt podporují lidé i města

pondělí, 6. května 2019, 17:10

Město Hejnice podporuje projekty zaměřené na zadržení vody. Proto nyní podpořilo i projekt na návrat Jizerských smrčin.

Cesta vlakem z Liberce do Pardubic by se mohla zrychlit. Bude to ale...

pondělí, 6. května 2019, 06:00

Jízda vlakem z Liberce do Pardubic nyní trvá dvě a půl hodiny. To by se ale mohlo změnit. Liberecký kraj by rád toto spojení...

Kraj ušetřil, teď může rozdávat miliony. Půjdou na zasněžování i na...

pátek, 3. května 2019, 07:45

Kraj loni ušetřil peníze, díky tomu je může použít třeba na sportování dětí nebo třeba na opravy škol.

Čeká nás pálení čarodějnic. O všech plánovaných ohních by předem měli...

úterý, 30. dubna 2019, 15:58

Dnes večer nejen po celé republice vzplanou na ochranu před zlými silami menší i větší vatry. Před námi je totiž filipojakubská...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.