Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Turista na Ještědu spadl a skončil v bezvědomí, musel k němu vrtulník

 
středa, 26. června 2019, 09:19

Aktuálně mají za sebou horští záchranáři speciální náročný výcvik, během toho ale museli zasahovat i u reálných zásahů. A že jich nebylo zrovna málo. Jen v Jizerkách museli zasahovat u devíti případů.

Jedním z nejzávažnějších případů se stal na Ještědském hřebeni. „Turista si zde při pádu způsobil těžké bezvědomí. Na místo musel být přivolán i vrtulník,“ uvedl za Horskou službu Pavel Horký.

Ke zraněnému turistovi okamžitě zamířili záchranáři a mezi nimi právě i několik záchranářů, kteří se zde účastnili školení. „Pacient byl po ošetření transportován do liberecké nemocnice,“ komentoval Horký. V rámci výcviku se Horská služba během víkendu zaměřila na transport v náročném terénu. Během nich využili speciální nosítka. Vedle toho si procvičili například i resuscitaci nebo lanové techniky.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Horská služba - J. Kostík
 


 

Kam dál?

Antimonopolní úřad možná poškodil kraj v oblasti autobusové dopravy,...

úterý, 25. června 2019, 12:12

Liberecký kraj žádá po Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, aby přezkoumal některé své postupy. Konkrétně v deseti případech....

Liberecký kraj žádá prověrku rozhodnutí ÚOHS v autobusové dopravě

pondělí, 24. června 2019, 19:07

Liberecký kraj žádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), aby prověřil vlastní postup a rozhodnutí v několika zakázkách na...

Poslední červnový týden přinese vedra, ve středu má být 36 stupňů

pondělí, 24. června 2019, 08:39

Poslední červnový týden přinese nadprůměrné teploty. Spíš tepleji než obvykle bude i v prvních třech týdnech prázdnin. Množství...

Zimní údržba vyšla na více než 120 milionů korun

pondělí, 24. června 2019, 08:02

Zajistit údržbu na přibližně 2 000 kilometrech silnic druhé a třetí třídy vyšlo letos na 127,5 milionu korun. Je to více než v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".