Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soutěž Cena hejtmana za společenskou odpovědnost odstartovala, můžete se přihlašovat

 
pondělí, 8. července 2019, 17:13

Ocenit takové organizace, které by mohly být příkladem pro ostatní, to je cíl soutěže Cena hejtmana za společenskou odpovědnost. Přihlásit se mohou různé organizace i obce.

Zájemci se mohou přihlašovat až do 15. září. „Cílem je ocenit organizace v Libereckém kraji, které jsou aktivní při naplňování zásad společenské odpovědnosti a mohou být vzorem pro ostatní,“ uvádí mluvčí kraje Filip Trdla.

Do soutěže se mohou zapojit organizace i podnikatelské subjekty a dokonce i obce Libereckého kraje. Soutěž je rozdělena do kategorií. Samostatně budou soutěžit podnikatelské subjekty do 50, 250 zaměstnanců a nad 250 zaměstnanců. Organizace veřejného sektoru jsou rozděleny na obce s rozšířenou působností a ostatní a zbytek organizací veřejného sektoru se dělí na instituce do 50 a nad 50 zaměstnanců.

Bližší informace k soutěži i veškeré potřebné dokumenty k podání přihlášky najdete na webu kraje www.kraj-lbc.cznebo ZDE.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Léto se odmlčí. Teploty nepřekročí pětadvacet, koncem týdne přijde...

pondělí, 8. července 2019, 11:03

Tento týden bude ohledně teplot patřit k těm podprůměrným, rtuť teploměru se bude pohybovat pod letními pětadvaceti stupni....

Tip na výlet: Navštivte neznámou Harrachovskou hrobku v Horní Branné

neděle, 7. července 2019, 17:00

Pokud rádi vejletíte, ale už vás nebaví chodit na okoukaná místa, zamiřte třeba do Horní Branné, kde se nachází Harrachovská...

Od pondělí bude zavřené dětské lůžkové oddělení v jilemnické nemocnici

neděle, 7. července 2019, 08:26

Masarykova městská nemocnice v Jilemnici z důvodu čerpání dovolených omezí o prázdninách provoz na dětském oddělení, a to na...

TIP NA VÝLET: Čapská palice, kyj čnící nad propastí

pátek, 5. července 2019, 16:21

Už jste slyšeli o Čapské palici? Ne, tak si rychle přečtěte náš výlet, ať můžete vyrazit. Čap je pískovcová vyvýšenina (387 m n....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.