Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Za nejkrásnějšími výhledy, historií a tradicí do Vysokého nad Jizerou

 
čtvrtek, 11. července 2019, 06:05

Vysoké nad Jizerou, město s nejkrásnějšími výhledy na Krkonoše i Jizerské hory, a také ideální výchozí místo vašich výletů pěšky i na kole. Do paměti lidí se Vysoké nad Jizerou vrylo díky spisovateli Karlu Václavu Raisovi, který si právě Vysoké a okolí vybral jako místo kde se odehrává děj jeho románu Zapadlí vlastenci. Také díky vynikajícímu Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou. A jiní si město zase pamatují díky výbornému vysockému zelí.

A co můžete zažít a vidět ve Vysokém?

Za návštěvu určitě stojí Vlastivědné muzeum pro Vysoké nad Jizerou a okolí, kde si můžete prohlédnout stálé expozice o lyžování nebo Krakonošovi a další sezónní výstavy. Jedinečným exponátem muzea je pohyblivý betlém od Jana Metelky.

Příjemnou procházku nabízí Park básníků, kde se po horách a kopcích můžete rozhlédnout na krásné 3D mapě umístěné v altánku.

Při speciálních loutkových představeních o letních a zimních prázdninách, a také při každoroční akci Krakonošův divadelní podzim, máte jedinečnou příležitost si prohlédnout prostory divadla Krakonoš, o které pečuje místní ochotnický Divadelní spolek Krakonoš.

Určitě si nezapomeňte koupit výborný tradiční vysocký chleba nebo něco sladkého v Krakonošově pekařství, kousek od divadla.

Významnou osobností města je Dr. Karel Kramář, rodák z Vysokého a první předseda vlády Československé republiky. Pojmenováno je po významném politikovi náměstí v centru města. A pár metrů od náměstí se nachází Kramářova vila, letní rezidence Kramářovy rodiny postavená v letech 1927–1931.

TIP: Jedinečnou letní akcí je Vysocká pouť, která se koná právě na náměstí slavného rodáka Dr. Karla Kramáře. Tato pouť oslavuje každoročně nějakou výjimečnou událost ve Vysokém nad Jizerou. A samozřejmě nabízí bohatý kulturní program pro dospělé i děti. V letošním roce se můžete těšit v sobotu 3. srpna na znovuotevření železniční dráhy, živou hudbu, představení Divadelního spolku Krakonoš, příjezd Krakonoše a mnoho další zábavy.

 

 

 

Nejkrásnější výhledy

Za těmi nejkrásnějšími výhledy vás zavede „Putování s medvědem“, brožurka, ve které najdete 12 tipů na pěší výlety. A abyste na některý výhled nezapomněli, můžete si přibalit do batohu speciální mapku „Vysoké nad Jizerou – nejkrásnější výhledy“.

A pokud byste rádi viděli, jaké že ty výhledy jsou, doporučujeme podívat se na Výleťák „Horská procházka v okolí Vysokého nad Jizerou za krkonošskými výhledy“.

PR text | Foto Krkonoše - svazek měst a obcí
 


 

Kam dál?

Extrémním suchem je zasažen celý Liberecký kraj. Nepomohou ani...

úterý, 9. července 2019, 14:15

Extrémním suchem je zasažena polovina České republiky. Podle aktuálních údajů portálu InterSucho jím trpí celé Čechy a...

Soutěž Cena hejtmana za společenskou odpovědnost odstartovala, můžete...

pondělí, 8. července 2019, 17:13

Ocenit takové organizace, které by mohly být příkladem pro ostatní, to je cíl soutěže Cena hejtmana za společenskou odpovědnost....

Léto se odmlčí. Teploty nepřekročí pětadvacet, koncem týdne přijde...

pondělí, 8. července 2019, 11:03

Tento týden bude ohledně teplot patřit k těm podprůměrným, rtuť teploměru se bude pohybovat pod letními pětadvaceti stupni....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.