Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Za nejkrásnějšími výhledy, historií a tradicí do Vysokého nad Jizerou

 
čtvrtek, 11. července 2019, 06:05

Vysoké nad Jizerou, město s nejkrásnějšími výhledy na Krkonoše i Jizerské hory, a také ideální výchozí místo vašich výletů pěšky i na kole. Do paměti lidí se Vysoké nad Jizerou vrylo díky spisovateli Karlu Václavu Raisovi, který si právě Vysoké a okolí vybral jako místo kde se odehrává děj jeho románu Zapadlí vlastenci. Také díky vynikajícímu Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou. A jiní si město zase pamatují díky výbornému vysockému zelí.

A co můžete zažít a vidět ve Vysokém?

Za návštěvu určitě stojí Vlastivědné muzeum pro Vysoké nad Jizerou a okolí, kde si můžete prohlédnout stálé expozice o lyžování nebo Krakonošovi a další sezónní výstavy. Jedinečným exponátem muzea je pohyblivý betlém od Jana Metelky.

Příjemnou procházku nabízí Park básníků, kde se po horách a kopcích můžete rozhlédnout na krásné 3D mapě umístěné v altánku.

Při speciálních loutkových představeních o letních a zimních prázdninách, a také při každoroční akci Krakonošův divadelní podzim, máte jedinečnou příležitost si prohlédnout prostory divadla Krakonoš, o které pečuje místní ochotnický Divadelní spolek Krakonoš.

Určitě si nezapomeňte koupit výborný tradiční vysocký chleba nebo něco sladkého v Krakonošově pekařství, kousek od divadla.

Významnou osobností města je Dr. Karel Kramář, rodák z Vysokého a první předseda vlády Československé republiky. Pojmenováno je po významném politikovi náměstí v centru města. A pár metrů od náměstí se nachází Kramářova vila, letní rezidence Kramářovy rodiny postavená v letech 1927–1931.

TIP: Jedinečnou letní akcí je Vysocká pouť, která se koná právě na náměstí slavného rodáka Dr. Karla Kramáře. Tato pouť oslavuje každoročně nějakou výjimečnou událost ve Vysokém nad Jizerou. A samozřejmě nabízí bohatý kulturní program pro dospělé i děti. V letošním roce se můžete těšit v sobotu 3. srpna na znovuotevření železniční dráhy, živou hudbu, představení Divadelního spolku Krakonoš, příjezd Krakonoše a mnoho další zábavy.

 

 

 

Nejkrásnější výhledy

Za těmi nejkrásnějšími výhledy vás zavede „Putování s medvědem“, brožurka, ve které najdete 12 tipů na pěší výlety. A abyste na některý výhled nezapomněli, můžete si přibalit do batohu speciální mapku „Vysoké nad Jizerou – nejkrásnější výhledy“.

A pokud byste rádi viděli, jaké že ty výhledy jsou, doporučujeme podívat se na Výleťák „Horská procházka v okolí Vysokého nad Jizerou za krkonošskými výhledy“.

PR text | Foto Krkonoše - svazek měst a obcí
 


 

Kam dál?

Extrémním suchem je zasažen celý Liberecký kraj. Nepomohou ani...

úterý, 9. července 2019, 14:15

Extrémním suchem je zasažena polovina České republiky. Podle aktuálních údajů portálu InterSucho jím trpí celé Čechy a...

Soutěž Cena hejtmana za společenskou odpovědnost odstartovala, můžete...

pondělí, 8. července 2019, 17:13

Ocenit takové organizace, které by mohly být příkladem pro ostatní, to je cíl soutěže Cena hejtmana za společenskou odpovědnost....

Léto se odmlčí. Teploty nepřekročí pětadvacet, koncem týdne přijde...

pondělí, 8. července 2019, 11:03

Tento týden bude ohledně teplot patřit k těm podprůměrným, rtuť teploměru se bude pohybovat pod letními pětadvaceti stupni....

Tip na výlet: Navštivte neznámou Harrachovskou hrobku v Horní Branné

neděle, 7. července 2019, 17:00

Pokud rádi vejletíte, ale už vás nebaví chodit na okoukaná místa, zamiřte třeba do Horní Branné, kde se nachází Harrachovská...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.