Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nemocnice v Jablonci, Jilemnici, České Lípě a Liberci dostanou od kraje třicet milionů

 
středa, 17. července 2019, 19:02

Rada kraje schválila částku třicet milionů korun, která poputuje hned do čtyř nemocnic. Nejvíce, přesně polovinu z celé částky dostane Krajská nemocnice v Liberci.

Osm milionů dostane nemocnice s poliklinikou v České Lípě a posledních sedm milionů bude rovnoměrně rozděleno mezi nemocnice v Jilemnici a v Jablonci nad Nisou. „Peníze ale zatím poputují jen do tří nemocnic. U liberecké nemocnice řešíme způsob poskytnutí peněz,“ komentoval náměstek hejtmana Přemysl Sobotka.

O tom, jak budou peníze Krajské nemocnici předány, nyní jednají všichni akcionáři. „Jelikož se akcionáři neshodli na tom, jak se podílet na investičních záměrech, bude zřejmě nutné navýšit základní kapitál společnosti a zvýšit majetkový podíl Libereckého kraje,“ řekl Sobotka.

A jak nemocnice peníze využijí? Tak například v České Lípě plánují dokončit zateplení patologie, jídelny i hemodialyzační stanice. „Jilemnická nemocnice plánuje nákup přístrojů na gynekologicko-porodnické oddělení, a také na neurologii a gastroentrerologii,“ uvedl mluvčí kraje Jan Mikulička. V Jablonci pak plánují pořídit nový sanitní vůz, videolaryngoskop a sonoendoskop. Liberecká nemocnice chce za peníze nakoupit radioterapeutický CT simulátor. Dotace ještě musí schválit krajští zastupitelé.

Napsal(a) redakce | Foto KNL

Štítky nemocnice, peníze,

 


 

Kam dál?

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si...

pondělí, 15. července 2019, 18:59

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo...

V práci pomáhají a chrání, ve svém volnu dosáhli na titul mistr Evropy

neděle, 14. července 2019, 18:32

Policisté mají mezi svými řadami často zatvrzelé sportovce a na Českolipsku se mohou nyní pochlubit dokonce hned dvěma mistry...

Lomnice dostane sto tisíc za úspěch v soutěži Historické město roku

pátek, 12. července 2019, 14:46

Městu Lomnici nad Popelkou se podařilo vyhrát v krajském kole soutěže Historické město roku 2018. Díky tomuto úspěchu nyní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.