Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté kontrolovali cyklisty, zaměřili se hlavně na nošení přilby

 
pondělí, 12. srpna 2019, 09:02

V rámci akce Na kole jen s přilbou si policisté z Liberce posvítili na cyklisty. Během preventivní akce se zaměřili například na správné nasazení přilby, povinnou výbavu kola a cyklisty podrobili i dechové zkoušce.

Tentokrát měli všichni cyklisté velký štěstí. Díky tomu, že se jednalo o akci preventivního charakteru, si odnesli maximálně upozornění. „Policisté zkontrolovali na tři desítky cyklistů. Téměř každý druhý neměl v pořádku povinnou výbavu jízdního kola,“ sdělila mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Zároveň policisté upozorňovali, že ačkoli není přilba povinná pro osoby nad 18 let, neměli by jezdci její nošení podceňovat. „Cyklisté přitom patří mezi nejohroženější skupinu účastníků provozu,“ komentovala mluvčí. Kontrolovaní cyklisté ale dopadli docela dobře, jen jeden dospělý neměl přilbu. 

Nejen cyklisté, ale také in-linisté a ostatní účastníci obdrželi od policistů reflexní pásky, praktickou cyklolékárničku nebo třeba  cyklomapu Jizerských hor.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

TIP NA VÝLET: Skalní hrad Stohánek v bývalém vojenském prostoru Ralsko

pondělí, 12. srpna 2019, 07:42

Snažíte se stále objevit nová zákoutí našeho krásného regionu? Nebo vás prostě už nebaví chodit na stále stejná místa? Pak si...

Nově vysazené stromy v Českém ráji usychají, sucho jim neprospívá

sobota, 10. srpna 2019, 13:30

I přes snahu pracovníků Lesů ČR i hasičů stromořadí vysazené letos v Českém ráji strádá a usychá. Nejvíce sucho trápí duby....

Zhoršenou kvalitu má v kraji třetina sledovaných ploch, nejhůř je na...

pátek, 9. srpna 2019, 16:15

Hygienici průběžně sledují kvalitu vody na oblíbených rekreačních místech. Nejhůř je na tom Bažantník v Sedmihorkách. Na vině...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.