Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do oblasti sportu a tělovýchovy půjde letos z kraje přes 26 milionů korun

 
neděle, 18. srpna 2019, 16:48

Kraj odsouhlasil dotaci ve výši více než 26 milionů, kterými podpoří sportovní aktivity dětí a mládeže. Peníze půjdou na projekty podporující pravidelné sportování dětí, lepší infrastrukturu i lepší dopravní dostupnost krajských sportovišť.

Dotace tak půjdou třeba na rekonstrukci sportovišť nebo nákup nových vozidel. „Zapojení do sportu vnímáme jako prevenci před celou řadou nemocí. Zároveň je skvělou motivací pro začleňovaní dětí do kolektivu,“ komentoval náměstek Petr Tulpa.

Peníze vyčleněné na nákup nových automobilů by měly zajistit dobrou dopravní obslužnost. „Díky nim se budou moci rychleji a bezpečněji dopravit na sportoviště,“ dodal Tulpa. Veškeré podrobnosti ke všem dotačním programům najdou zájemci na stránkách kraje.

Napsal(a) redakce | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Odborníci z Libereckého kraje absolvovali výpravu v Maroku

neděle, 18. srpna 2019, 13:28

Do Maroka vyrazil ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě Zdeněk Vitáček, zoolog Lukáš Blažej a Pavel Vonička,...

Mezi osoby se zdravotním postižením rozdělí kraj půl milionu korun

sobota, 17. srpna 2019, 15:04

Letos Liberecký kraj rozdělí v rámci dotačního programu na podporu zdravotně postižených občanů 500 tisíc korun. Peníze jsou...

VIDEO: Protržená přehrada. Prohlédněte si tohle zákoutí Jizerských...

středa, 14. srpna 2019, 21:02

Protržená přehrada, které se zkráceně říká také Protrženka, není jen místem katastrofy, ale také krásným zákoutím Jizerských hor....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.