Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na chování řidičů při předjíždění se zaměřili policisté i s vrtulníkem

 
pondělí, 19. srpna 2019, 13:11

Vedle běžných silničních kontrol si občas vezmou policisté na pomoc i vrtulník. A právě v uplynulých dnech ho využili na silnici I/35 mezi Turnovem a obcí Ktová.

Pohled z vrtulníku umožnil policistům přehledně sledovat dopravu a prověřit především chování řidičů při předjíždění. „Během tří hodin se hrubého dopravního přestupku dopustili dva řidiči, kteří předjížděli přes plnou středovou čáru,“ uvedla mluvčí Ivana Baláková.

V obou případech mohli policisté z vrtulníku kontaktovat pozemní hlídky, které se pak s hříšníky vypořádali. „Nejčastějším přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidla,“ komentovala Baláková. V podobných akcích bude policie jistě i nadále pokračovat.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Do oblasti sportu a tělovýchovy půjde letos z kraje přes 26 milionů...

neděle, 18. srpna 2019, 16:48

Kraj odsouhlasil dotaci ve výši více než 26 milionů, kterými podpoří sportovní aktivity dětí a mládeže. Peníze půjdou na projekty...

Odborníci z Libereckého kraje absolvovali výpravu v Maroku

neděle, 18. srpna 2019, 13:28

Do Maroka vyrazil ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě Zdeněk Vitáček, zoolog Lukáš Blažej a Pavel Vonička,...

Mezi osoby se zdravotním postižením rozdělí kraj půl milionu korun

sobota, 17. srpna 2019, 15:04

Letos Liberecký kraj rozdělí v rámci dotačního programu na podporu zdravotně postižených občanů 500 tisíc korun. Peníze jsou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.