Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO, VIDEO: Policisté pátrali po převážených migrantech, zkontrolovali více než stovku vozidel

středa, 21. srpna 2019, 14:02

Během měsíce srpna se uskutečnila akce s názvem MIGRANT 1/19, která měla odhalit případné nelegální převážení cizinců. Do kontroly vozidel se zapojila cizinecká i dopravní policie.

Vzhledem k charakteru akce se policisté zaměřovali zejména na dodávková, užitková vozidla a náklaďáky. „Během akce zkontrolovali policisté 113 občanů ČR a 65 cizinců,“ sdělila policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Při kontrole automobilů využili policisté speciální přístroj HEART-BEAT. Ten by odhalil případné ukryté osoby.

Ani u jednoho z více než 100 vozidel nezaznamenaly hlídky nelegální přepravu osob. Přesto ale došlo na ukládání pokut. „Dva přestupky se týkaly porušení povinnosti v souvislosti s pobytem cizinců,“ komentovala Šrýtrová. V obou případech byla uložena pokuta ve výši 1000 korun. 

Vedle toho objevili policisté celkem sedm přestupků týkající se dopravy. I zde padly pokuty v celkové výši 2 400 korun. „Jeden přestupek byl oznámen na příslušný úřad. Policisté také zaznamenali jeden přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ doplnila mluvčí. Policie zároveň upozorňuje, že podobné akce budou probíhat i do budoucna.

 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

Na chování řidičů při předjíždění se zaměřili policisté i s vrtulníkem

pondělí, 19. srpna 2019, 13:11

Vedle běžných silničních kontrol si občas vezmou policisté na pomoc i vrtulník. A právě v uplynulých dnech ho využili na silnici...

Do oblasti sportu a tělovýchovy půjde letos z kraje přes 26 milionů...

neděle, 18. srpna 2019, 16:48

Kraj odsouhlasil dotaci ve výši více než 26 milionů, kterými podpoří sportovní aktivity dětí a mládeže. Peníze půjdou na projekty...

Odborníci z Libereckého kraje absolvovali výpravu v Maroku

neděle, 18. srpna 2019, 13:28

Do Maroka vyrazil ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě Zdeněk Vitáček, zoolog Lukáš Blažej a Pavel Vonička,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.