Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hasičské stanice se otevřou veřejnosti. Připravené jsou prohlídky i ukázky techniky

 
neděle, 8. září 2019, 07:00

V pátek 13. září proběhne Den otevřených dveří stanic HZS Libereckého kraje a zároveň Den požární bezpečnosti. Máte tak jedinečnou příležitost prohlédnout si zázemí, kde hasiči pracují.

Veřejnosti své dveře otevřou stanice v Liberci, České Lípě, Jablonci, Semilech, Turnově i Jilemnici. „Připravené jsou komentované prohlídky s ukázkou nejrůznějšího vybavení,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Lidé tak uvidí cisterny, žebřík, plošinu a všelijakou speciální techniku. „Hasiči předvedou veřejnosti i ochranné obleky a pomůcky,“ komentovala Hložková. Na 13. září ale nepřipadá jen den otevřených dveří ale také Den požární bezpečnosti. „Tento den je vyhlašován Českou asociací hasičských důstojníků. Letošním hlavním tématem je akce 3m k životu – průjezdnost komunikací,“ dodala mluvčí. Hasiči tak chtějí upozornit na problematiku špatně zaparkovaných automobilů, které znemožňují průjezd v případě zásahu.

V pátek tak můžete navštívit třeba stanici v Liberci v Šumavské ulici. Dopoledne je připravený program pro zvané školy, odpoledne si ale můžete užít prohlídky pro veřejnost, a to od 12:30, 13:30 a 14:30. V České Lípě bude otevřena stanice v ulici Karla Poláčka v čase od 9 do 15 hodin. V Jablonci pak můžete zamířit do stanice v Palackého ulici. Ta bude otevřena od 9 do 13 hodin.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Činnost některých finančních úřadů bude omezena. Nepomohly ani...

pátek, 6. září 2019, 07:40

Činnost finančních úřadů v Tanvaldu, Novém Boru a Frýdlantu bude od příštího roku omezena. Důvodem je optimalizace Finanční...

Na rekonstrukci silnice z Křižan do Kryštofáku si ještě počkáme....

středa, 4. září 2019, 16:14

Kraj by se rád pustil do oprav zhruba osmikilometrového úseku silnice druhé třídy vedoucí z Křižan do Kryštofova Údolí. Přípravy...

FOTO: O víkendu se policisté zaměřili na rychlost, pásy i...

úterý, 3. září 2019, 17:54

O uplynulém víkendu měly policejní hlídky po celé republice napilno. A výjimkou nebyl ani Liberecký kraj. Policisté se zaměřili...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.