Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hasiči Libereckého kraje patří mezi kynologické špičky, na MČR zazářili

 
neděle, 8. září 2019, 20:09

O víkendu proběhlo v Mimoni Mistrovství České republiky záchranných psů. A ukázalo se, že kynologové z našeho kraje patří mezi ty nejlepší.

Úspěchů dosáhli kynologové jak v jednotlivcích tak družstvech. „Vynikající zpráva přišla z Mimoně, kde skončilo Mistrovství republiky záchranných psů a Liberecký kraj uspěl snad všude kde mohl,“ informuje HZS Libereckého kraje.

Zlatou medaili a titul Mistra ČR získal v plošném vyhledávání Pavel Málek a hned za ním skončil Václav Vančura. Ani v kategorii vyhledávání v sutinách neskončil Liberecký kraj bez medaile. „V kategorii jednotlivci sutinové vyhledávání obsadil třetí místo Pavel Viták,“ uvádí hasiči. A úspěšní byli hasiči i v kategorii týmů. Zde se Václavu Vančurovi, Pavlu Vitákovi a Martinu Willashekovi podařilo umístit na druhé příčce. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto HZS Libereckého kraje
 


 

Kam dál?

Hasičské stanice se otevřou veřejnosti. Připravené jsou prohlídky i...

neděle, 8. září 2019, 07:00

V pátek 13. září proběhne Den otevřených dveří stanic HZS Libereckého kraje a zároveň Den požární bezpečnosti. Máte tak...

Činnost některých finančních úřadů bude omezena. Nepomohly ani...

pátek, 6. září 2019, 07:40

Činnost finančních úřadů v Tanvaldu, Novém Boru a Frýdlantu bude od příštího roku omezena. Důvodem je optimalizace Finanční...

Na rekonstrukci silnice z Křižan do Kryštofáku si ještě počkáme....

středa, 4. září 2019, 16:14

Kraj by se rád pustil do oprav zhruba osmikilometrového úseku silnice druhé třídy vedoucí z Křižan do Kryštofova Údolí. Přípravy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.