Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté připomínají dětem, jak opatrně přecházet silnice

 
pondělí, 9. září 2019, 07:38

Na začátku školního roku je dobré dětem připomenout, že při cestě do školy je třeba si dávat pozor na spoustu věcí, třeba na přecházení silnice. Na to se zaměřili policisté v rámci akce Zebra se za Tebe nerozhlédne.

Policisté na Jablonecku proto dohlíželi v uplynulém týdnu na děti přecházející vozovky v blízkosti základních škol. „Za správné přecházení dostaly děti úkolníčky a pracovní sešity,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Zároveň o tématu správného přecházení diskutovali policisté s žáčky i dospělými. Pokud máte doma malé ratolesti, určitě nebude na škodu, když jim zopakujete, jak správně přecházet silnici. „Při přecházení silnice musí mít chodec na paměti že nemá absolutní přednost ani na vyznačeném přechodu. Vozovku přecházejte vždy nejkratší cestou, kolmo nikoli šikmo,“ připomněla mluvčí.

Úplnou samozřejmostí by pak mělo být rozhlédnutí se a stejně tak dodržovat pravidlo, že na přechodu by se chodci neměli zbytečně zdržovat.

Napsal(a) redakce | Foto PČR
 


 

Kam dál?

Hasiči Libereckého kraje patří mezi kynologické špičky, na MČR...

neděle, 8. září 2019, 20:09

O víkendu proběhlo v Mimoni Mistrovství České republiky záchranných psů. A ukázalo se, že kynologové z našeho kraje patří mezi ty...

Hasičské stanice se otevřou veřejnosti. Připravené jsou prohlídky i...

neděle, 8. září 2019, 07:00

V pátek 13. září proběhne Den otevřených dveří stanic HZS Libereckého kraje a zároveň Den požární bezpečnosti. Máte tak...

Činnost některých finančních úřadů bude omezena. Nepomohly ani...

pátek, 6. září 2019, 07:40

Činnost finančních úřadů v Tanvaldu, Novém Boru a Frýdlantu bude od příštího roku omezena. Důvodem je optimalizace Finanční...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.