Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejčastější prohřešky motorkářů i řidičů aut? Překročení rychlosti

 
úterý, 10. září 2019, 14:46

O víkendu si policisté počíhali zejména na motorkáře, kontrole ale neunikli i řidiči osobáků. A i když počasí jízdám na motocyklu zrovna dvakrát nepřálo, nebylo motorkářů mezi 170 kontrolovanými vozidly málo.

Policisté sledovali, zda řidiči neřídí agresivně, nejsou pod vlivem a kontrolovali i technický stav automobilů a motocyklů. Hlídky zaznamenaly celkem 39 přestupků. „Nejčastějšími prohřešky bylo porušení rychlosti, kterého se dopustilo pětadvacet řidičů,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Naopak dechové zkoušky dopadly na výbornou, pod vlivem nebyl jediný kontrolovaný řidič. Nejvíce motorkářů jezdilo o víkendu na Českolipsku. A jeden z nich se obzvlášť vyžíval v rychlé jízdě. „Jeden z řidičů se dopustil přestupku, kdy nerespektoval nejvyšší povolenou rychlost o deset km/h,“ komentoval Robovský.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

Za pomoc při vážné nehodě byl Julius Jano vyhlášen gentlemanem silnic

úterý, 10. září 2019, 07:51

Poskytnout první pomoc při dopravní nehodě se jeví jako samozřejmost. Realita je ale jiná. Projekt Gentleman silnic se snaží...

Policisté připomínají dětem, jak opatrně přecházet silnice

pondělí, 9. září 2019, 07:38

Na začátku školního roku je dobré dětem připomenout, že při cestě do školy je třeba si dávat pozor na spoustu věcí, třeba na...

Hasiči Libereckého kraje patří mezi kynologické špičky, na MČR...

neděle, 8. září 2019, 20:09

O víkendu proběhlo v Mimoni Mistrovství České republiky záchranných psů. A ukázalo se, že kynologové z našeho kraje patří mezi ty...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.