Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kraj získal z ministerstva 41 milionů na sociální služby. Peníze se rozdělí mezi všechny žadatele

 
sobota, 21. září 2019, 16:41

Peníze z ministerstva práce a sociálních věcí rozdělí Liberecký kraj mezi celkem 106 sociálních služeb. Celkem tak ministerstvo poskytlo kraji v letošním roce více než 667 milionů korun.

Podle náměstka Pavla Svobody tato částka pokryla 93 procent požadavku kraje, peníze by tak měly stačit na všechny služby. „Nehrozí tak ukončení ani jedné sociální služby,“ komentoval Svoboda.

Na financování sociálních služeb se podílí nejen ministerstvo, ale také kraj, obce, sponzoři, zdravotní pojišťovny i uživatelé pobytových služeb. Na konci roku navíc kraj mezi služby rozděluje dalších 10 milionů v rámci předfinancování. „Na individuálních dotacích jsme naví sociálním službám přidali dalších 6,6 milionů korun,“ dodal náměstek.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Od pondělí si můžete podat žádost o kotlíkovou dotaci

pátek, 20. září 2019, 20:45

Pokud si chcete požádat o dotaci na výměnu starých kotlů za nové, od pondělí máte příležitost. Kraj by mohl vyhovět až 1400...

Máte zdravé plíce? Můžete si je nechat vyšetřit bez objednání i...

středa, 18. září 2019, 08:34

Už dneska proběhne v rámci Týdne Idiopatické plicní fibrózy (IPF) Den otevřených ambulancí. Využijte této příležitosti a nechte...

Zajištění pachatele, práce psovodů i jízdní policie. To vše nabídne...

úterý, 17. září 2019, 09:52

Zajímají vás ukázky techniky, se kterými pracují nejen policisté, a chcete vidět některé simulace zásahů? Pak si nenechte ujít...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.