Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V kraji začala výměna značek na autobusových zastávkách. Bude trvat pět let

 
sobota, 28. září 2019, 16:01

Společnost SILNICE LK se v průběhu tohoto týdne pustila do rozsáhlé výměn označníků autobusových zastávek. Nové značky se v průběhu pěti let objeví na více než 1300 autobusových zastávkách.

V plánu má společnost vyměnit celkem 2851 dopravních značek na autobusových zastávkách, které se nachází na krajských silnicích druhé a třetí třídy. Do konce letošního roku by se mělo objevit 500 nových označníků na Českodubsku, Frýdlantsku a také Hrádecku-Chrastavsku. „Našim cílem je sjednotit vzhled zastávek v celém kraji. Náklady na výměnu označníků jsou přibližně sedm milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Sviták.

Už nyní můžete vidět zhruba pět desítek nových označníků. „Dříve si označníky autobusových zastávek zřizoval sám dopravce, na podzim 2017 ale přešla tato povinnost na vlastníka komunikací,“ komentoval Sviták. Nové značky mají na sobě symbol autobusu, logo IDOl, název zastávky a linky, které zde staví.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

Národní přírodní rezervaci u Doks nebude nejméně do konce roku 2021...

středa, 25. září 2019, 16:11

Národní přírodní rezervace Břehyně-Pecopala se nachází severovýchodně od města Doks a chráněným územím je od roku 1933. Minimálně...

Kraj obdržel přes 800 žádostí o dotaci na výměnu kotle

středa, 25. září 2019, 07:40

Krátce po spuštění příjmu žádostí na výměnu kotlů obdržel kraj přes 800 žádostí. Přestože nápor žádostí web poněkud zpomalil, k...

V Libereckém kraji probíhá Týden pro klima, připraveny jsou čtyři...

pondělí, 23. září 2019, 12:10

Už v pátek odstartoval Týden pro klima, který trochu netradičně potrvá celých devět dnů. Organizátoři Rodiče za klima Liberec si...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?