Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hasiči získali za svůj zásah u požáru dojemný dopis

 
středa, 9. října 2019, 17:46

Práci hasičů bereme někdy jako záslužnou věc ale často také jako samozřejmost. Přesto se občas najde někdo, kdo hasičům za jejich práci poděkuje.

Paní Blanka chtěla poděkovat hasičům za jejich zásah na začátku měsíce října. Tehdy jednotky hasičů zasahovaly u požáru sazí v komíně. „Chtěli bychom nesmírně moc poděkovat všem hasičům, kteří se podíleli na zásahu 2.10. hořících sazí v komíně. Velice si vážíme vaší práce a ochoty pomoct,“ vzkazuje hasičům paní Blanka.

Zároveň v dopise uvedla, že hasičům děkuje nejen za samotný zásah ale také za psychickou pomoc. „Chlapi, byli jste úžasný a opravdu si vážíme vaší práce jako hasičů jak už dobrovolných tak profesionálních,“ píše Blanka.

Napsal(a) redakce | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Začíná topná sezona. Hasiči vyjíždějí k prvním požárům kvůli sazím a...

pondělí, 7. října 2019, 19:02

S podzimem přichází nejen zbarvené listí ale i chladné noci a s tím samozřejmě i chuť si domov řádně vytopit. Jenže taková idylka...

TIP NA VÝLET: Švýcarská vyhlídka s pohledem na Ještěd i Bezděz

neděle, 29. září 2019, 12:10

Že vám Švýcarská vyhlídka ani Zelený vrch nic neříkají? Nevadí. Je to ale moc hezký i když trochu zapomenutý místo u Cvikova....

V kraji začala výměna značek na autobusových zastávkách. Bude trvat...

sobota, 28. září 2019, 16:01

Společnost SILNICE LK se v průběhu tohoto týdne pustila do rozsáhlé výměn označníků autobusových zastávek. Nové značky se v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.