Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českolipsko

K vyhlídce Hůrka můžete vystoupat po nové stezce

neděle, 14. července 2019, 16:52Českolipsko
 

Společnost Městské lesy vytvořila novou stezku k vyhlídce Hůrka. Nová je nejen samotná pěší stezka, ale i informační tabule. Náklady na modernizaci stezky ve výší více než 300 tisíc korun pokryla dotace.

 

Na Českolipsku dráty s vedením nechtějí. Petici podepsaly už tři tisíce lidí

sobota, 13. července 2019, 06:00Českolipsko
 

Obyvatelé Nového Boru i lidé z okolí jsou proti vybudování vedení vysokého napětí nad zemí. Aktuálně sbírají podpisy do petice. Chtějí docílit nového posouzení záměru.

 

Usnul za volantem a s autem vyletěl ze silnice. Řidič i se spolujezdkyní vyvázli bez jediného škrábance

pondělí, 8. července 2019, 17:56KrimiČeskolipsko
 

Hned dvě nehody o víkendu mají společného jmenovatele – mikrospánek. Seniorka v sobotu v Oboře vyjela ze silnice a přerazila sloup elektrického vedení. V neděli v noci pak havaroval řidič Fordu Ranger.

 

Nový Bor zakázal kvůli suchu odebírat vodu z toků

pondělí, 8. července 2019, 14:48SpolečnostČeskolipsko
 

Zákaz odběru povrchových vod platí ode dneška pro všechny obce, které spadají pod Nový Bor na Českolipsku. Důvodem je přetrvávající sucho, které zapříčinilo kritické snížení průtoků ve vodních tocích.

 

Rekonstrukce Jiráskova divadla by se měla rozběhnout příští rok

neděle, 7. července 2019, 06:30Českolipsko
 

Jiráskovo divadlo by se mohlo už příští rok dočkat zahájení rekonstrukce. Pokud půjde vše dobře, mohlo by se začít na podzim. Aktuálně vzniká projektová dokumentace na interiéry.

 

V České Lípě se na náměstí nyní připojíte na bezplatnou wifi

pátek, 5. července 2019, 18:59Českolipsko
 

Nově se obyvatelé České Lípy i turisté, kteří do místa zamíří, mohou na náměstí zdarma připojit k wifi. Sloužit by měla zejména k rychlému vyhledávání potřebných informací, nikoliv k dlouhodobému vysedávání a surfování.

 

V Novém Boru si mohou lidé rozhodnout o výstavbě bazénu, terminálu nebo třeba kluziště

čtvrtek, 4. července 2019, 08:12ČeskolipskoSpolečnost
 

Obyvatelé Nového Boru mohou prostřednictvím ankety rozhodnout o budoucí podobě města, ve kterém žijí. Město připravilo anketu, ve které nechává lidi hlasovat celkem o sedmi projektech.

 

Cizinec osahával personál v herně. Strážníci se snaží odhalit jeho totožnost

středa, 3. července 2019, 14:40KrimiČeskolipsko
 

Českolipští strážníci museli ve dvě ráno vyjíždět na sídliště Špičák, kde měli zaměstnanci místní herny problémy s jedním zákazníkem. Ukázalo se, že nebude vůbec jednoduché se s cizincem domluvit.

 

Vesnicí roku v Libereckém kraji se stal Svojkov na Českolipsku

úterý, 2. července 2019, 14:21SpolečnostČeskolipsko
 

Krajskou Vesnicí roku za rok 2019 se v Libereckém kraji stal Svojkov na Českolipsku. Hodnotící komise ocenila zejména komplexní přístup k celkovému rozvoji obce ve vzdělávání, práci s mládeží a společenském životě.

 

Z chátrajícího Kounicova domu bude zázemí pro děti a mládež

úterý, 2. července 2019, 10:12Z krajeČeskolipsko
 

Kounicův dům dlouhé roky chátral a nepřidal mu ani požár v roce 2015. Nyní se město Česká Lípa rozhodlo, že by ve zrekonstruované budově mohl sídlit Dům dětí a mládeže Libertin.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.