Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českolipsko

Přes Lužické hory povede vysoké napětí. Z obslužné komunikace bude cyklostezka

Dnes, 09:18SpolečnostČeskolipsko
 

Výstavba vedení velmi vysokého napětí 110 kilovoltů z České Lípy před Nový Bor a Lužické hory do Varnsdorfu dostala zelenou. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) vydalo k záměru společnosti ČEZ Distribuce souhlasné stanovisko.

 

VIDEO: Žena na ulici potkala bobra. Strážníci ho vrátili do řeky

pátek, 22. března 2019, 09:06SpolečnostČeskolipsko
 

Noční hlídku strážníků zastavila žena, která právě venčila svého psa. Policistům nahlásila, že v českolipské Mlýnské ulici právě zhlédla nějaké podivné zvíře, které nedokázala identifikovat. A tak se strážníci na místo vydali.

 

VIDEO: Policisté hledají svědka na videu, mohl by objasnit krádež balíčku

úterý, 19. března 2019, 16:52KrimiČeskolipsko
 

Vše začalo tím, že si žena objednala balíček ze zahraničí, konkrétně z Číny. Dny ubíhaly a ona se těšila, až se svého zboží dočká. Jenže když si pro něj šla do schránky, už ho tam nenašla…

 

Nejen bledule lákají do Pekla, letos poprvé proběhne slavnostní odemykání

pondělí, 18. března 2019, 10:55Českolipsko
 

Přírodní památka Peklo nedaleko České Lípy láká každý rok tisíce návštěvníků. Město se tak rozhodlo poprvé uspořádat symbolické jarní Odemykání Pekla.

 

FOTO: Při ranní nehodě se čelně srazila dvě auta. Řidič zůstal ve voze zaklíněný

čtvrtek, 14. března 2019, 08:21KrimiČeskolipsko
 

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek brzy ráno u vážné nehody. K té došlo na silnici 38 u křižovatky od Doks směrem na Bezděz. Čelně se tam srazila dvě auta, jedno z nich ještě před tím mělo kolizi se zvěří.

 

Zatímco během vichřice všichni zůstávali doma, zloději se vydali ukrást čtyřkolky

středa, 13. března 2019, 16:10KrimiČeskolipsko
 

Běsnící vichřice zahnala domů snad opravdu všechny. Tedy skoro. Do terénu samozřejmě museli záchranáři, hasiči, energetici, a dokonce i zloději. Ti ale z vlastní vůle. Do oka jim totiž padly čtyřkolky.

 

Z českolipského Domova mládeže museli kvůli vichřici evakuovat téměř čtyřicet osob

pondělí, 11. března 2019, 18:29KrimiČeskolipsko
 

Noční vichřice si vybrala daň na internátu Střední průmyslové školy v České Lípě, konkrétně na střeše budovy. Během uplynulé noci museli být z místa evakuováni všichni studenti.

 

Charitativní přehlídka podpoří celorepublikový program Feliti kastruje

pondělí, 11. března 2019, 06:00KulturaČeskolipsko
 

Když se spojí Vobchůdek Koza v Mimoni a českolipský atelier DoGala, vznikne úžasná módní přehlídka Když se hodí Koza Do Gala. Výtěžek z přehlídky navíc podpoří dobrou věc.

 

Desetkrát trestaný kriminálník se vloupal do čtyř chatek

pátek, 8. března 2019, 16:15KrimiČeskolipsko
 

Na policejní linku 158 se minulý týden po půlnoci dovolal chatař z oblasti Bílý Kámen na Českolipsku a tvrdil, že z vedlejší chaty se ozývá podivný šramot a zvuk rozbíjeného skla.

 

VIDEO: Mladí a neklidní. Skupinka se rvala přímo u policejní služebny

středa, 6. března 2019, 14:46KrimiČeskolipsko
 

Obsluha kamerového systému se asi podivila, když v neděli večer spatřila na monitoru bitku. K té totiž došlo přímo u služebny Městské policie v České Lípě.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?

RECENZE: Skleněný pokoj je přehlídkou krásných záběrů bez duše

Nový spektákl Julia Ševčíka (Masaryk, Normal) je adaptací stejnojmenného románového bestselleru Simona Mawera. Nechybí v něm velké tuzemské i zahraniční hvězdy a jde o jeden z nejočekávanějších českých snímků roku 2019. Oprávněně?