Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českolipsko

VIDEO: Polskému kamionu plnému dřeva málem upadlo kolo. Viselo jen na polovině poškozených šroubů

středa, 16. ledna 2019, 11:05KrimiČeskolipsko
 

Už jen silou vůle drželo kolo na úchytu návěsu kamionu, který v Novém Boru v pondělí zastavili policisté. Nelíbilo se jim, jak má zajištěný náklad dřeva, stav kola je ale překvapil ještě víc.

 

Lékaři ošetřili opilce, ten ale začal napadat personál

úterý, 15. ledna 2019, 15:18KrimiČeskolipsko
 

Ke zraněnému muži vyjížděli policisté z České Lípy poté, co si na kameře všimli ležící postavy, nad kterou se sklání hlouček lidí.

 

Dělníci našli na stavbě dvanáct štěňat, každé jiné. Jednu fenku si domů vzala strážnice

čtvrtek, 10. ledna 2019, 07:01SpolečnostČeskolipsko
 

Dvanáct opuštěných štěňat našli stavební dělníci ve Volfarticích. A teď, co s nimi. Naskládali je do dvou velkých tašek a odvezli do České Lípy na městskou policii.

 

Kraj povolil výjimku na těžbu čediče na Tlustci. Lidé z okolí se brání

úterý, 8. ledna 2019, 16:55SpolečnostČeskolipsko
 

Obnovení těžby čediče na kopci Tlustec je o krok blíže. Krajský úřad Libereckého kraje udělil výjimku z ochrany zvlášť chráněných živočichů a rostlin. Nejde ale o konečný verdikt, někteří účastníci řízení již podali odvolání. Žádost o výjimku tak...

 

Láska přes internet skončila více než stotisícovým dluhem

úterý, 8. ledna 2019, 06:40KrimiČeskolipsko
 

Zdálo se, že pětatřicátník objevil na seznamce svou spřízněnou duši. Žena ale spíše než o partnera měla zájem o finance a důvěřivému muži po sobě zanechala mnoho dluhů, které stále vyplouvají na povrch.

 

Muzeum v České Lípě bude do března uzavřené, chystá se zde nová expozice o lukostřelcích i sklářství

pátek, 4. ledna 2019, 13:05Českolipsko
 

V těchto dnech českolipské Vlastivědné muzeum a galerii sice nenavštívíte, v březnu se ale můžete těšit na úplně nové výstavy.

 

Smutný příběh se šťastným koncem, automobil se střetl se srnou, všichni ale přežili

čtvrtek, 3. ledna 2019, 11:21KrimiČeskolipsko
 

Na Nový rok usedla za volant i řidička na Českolipsku. Během jízdy jí ale do dráhy vběhla srnka. Tentokrát naštěstí nebyl střet pro nikoho smrtelný.

 

VIDEO: Nepij to, podej to. V České Lípě na Silvestra od rachejtle hořelo auto. Hasilo se šampaňským

středa, 2. ledna 2019, 16:21KrimiČeskolipsko
 

Na českolipském námětí došlo během půlnočních oslav příchodu nového roku ke kuriózní situaci. Jedna z rachejtlí totiž zapálila zaparkované auto. Jenže čím hasit? A tak se vzalo šampaňské, kterého bylo kolem dostatek.

 

Opilá cizinka rušila celý panelák. Před strážníky omdlévala, skončila na záchytce

pondělí, 31. prosince 2018, 14:00KrimiČeskolipsko
 

Strážníci v České Lípě měli během vánočních svátků rušno. Na záchytku odvezli řádící cizinku, s druhou ženou už tam mířili, ta se ale na poslední chvíli dala dohromady a mohla domů.

 

Ženu se pokusil znásilnit před vchodem do paneláku, ta se ubránila. Muži hrozí deset let

sobota, 29. prosince 2018, 16:50KrimiČeskolipsko
 

Policistům se podařilo dopadnout muže, kterého podezírá z pokusu o znásilnění, ke kterému došlo 27. listopadu na sídlišti Špičák v České Lípě. Žena se ubránila, násilník utekl, ale policisté ho zadrželi na útěku na slovenských hranicích.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.