Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českolipsko

Na Českolipsku dráty s vedením nechtějí. Petici podepsaly už tři tisíce lidí

sobota, 13. července 2019, 06:00Českolipsko
 

Obyvatelé Nového Boru i lidé z okolí jsou proti vybudování vedení vysokého napětí nad zemí. Aktuálně sbírají podpisy do petice. Chtějí docílit nového posouzení záměru.

 

Usnul za volantem a s autem vyletěl ze silnice. Řidič i se spolujezdkyní vyvázli bez jediného škrábance

pondělí, 8. července 2019, 17:56KrimiČeskolipsko
 

Hned dvě nehody o víkendu mají společného jmenovatele – mikrospánek. Seniorka v sobotu v Oboře vyjela ze silnice a přerazila sloup elektrického vedení. V neděli v noci pak havaroval řidič Fordu Ranger.

 

Nový Bor zakázal kvůli suchu odebírat vodu z toků

pondělí, 8. července 2019, 14:48SpolečnostČeskolipsko
 

Zákaz odběru povrchových vod platí ode dneška pro všechny obce, které spadají pod Nový Bor na Českolipsku. Důvodem je přetrvávající sucho, které zapříčinilo kritické snížení průtoků ve vodních tocích.

 

Rekonstrukce Jiráskova divadla by se měla rozběhnout příští rok

neděle, 7. července 2019, 06:30Českolipsko
 

Jiráskovo divadlo by se mohlo už příští rok dočkat zahájení rekonstrukce. Pokud půjde vše dobře, mohlo by se začít na podzim. Aktuálně vzniká projektová dokumentace na interiéry.

 

V České Lípě se na náměstí nyní připojíte na bezplatnou wifi

pátek, 5. července 2019, 18:59Českolipsko
 

Nově se obyvatelé České Lípy i turisté, kteří do místa zamíří, mohou na náměstí zdarma připojit k wifi. Sloužit by měla zejména k rychlému vyhledávání potřebných informací, nikoliv k dlouhodobému vysedávání a surfování.

 

V Novém Boru si mohou lidé rozhodnout o výstavbě bazénu, terminálu nebo třeba kluziště

čtvrtek, 4. července 2019, 08:12ČeskolipskoSpolečnost
 

Obyvatelé Nového Boru mohou prostřednictvím ankety rozhodnout o budoucí podobě města, ve kterém žijí. Město připravilo anketu, ve které nechává lidi hlasovat celkem o sedmi projektech.

 

Cizinec osahával personál v herně. Strážníci se snaží odhalit jeho totožnost

středa, 3. července 2019, 14:40KrimiČeskolipsko
 

Českolipští strážníci museli ve dvě ráno vyjíždět na sídliště Špičák, kde měli zaměstnanci místní herny problémy s jedním zákazníkem. Ukázalo se, že nebude vůbec jednoduché se s cizincem domluvit.

 

Vesnicí roku v Libereckém kraji se stal Svojkov na Českolipsku

úterý, 2. července 2019, 14:21SpolečnostČeskolipsko
 

Krajskou Vesnicí roku za rok 2019 se v Libereckém kraji stal Svojkov na Českolipsku. Hodnotící komise ocenila zejména komplexní přístup k celkovému rozvoji obce ve vzdělávání, práci s mládeží a společenském životě.

 

Z chátrajícího Kounicova domu bude zázemí pro děti a mládež

úterý, 2. července 2019, 10:12Z krajeČeskolipsko
 

Kounicův dům dlouhé roky chátral a nepřidal mu ani požár v roce 2015. Nyní se město Česká Lípa rozhodlo, že by ve zrekonstruované budově mohl sídlit Dům dětí a mládeže Libertin.

 

Chceš vědět, jaký to je být včelařem? Pojď si to vyzkoušet do Smržova

úterý, 2. července 2019, 07:02Českolipsko
 

Vyrobit si domácí med je snem mnoha lidí. Včelařství ale určitě není jednoduché. Co to všechno vlastně obnáší? To zjistíte v projektu Včelařem na zkoušku. Získáte tak řadu jedinečných zkušeností a proniknete do světa včelařství.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.