Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českolipsko

Motorkář nezvládl zatáčku. Musel pro něj vrtulník

čtvrtek, 5. září 2019, 06:00KrimiČeskolipsko
 

Příliš rychlá jízda se vymstila motorkáři na Českolipsku, který jel v úterý po silnici první třídy č. 9 od Jestřebí směrem na Mělník.

 

Česká Lípa by se měla dočkat koupáku v Dubici. Bazén by měl vzniknout vedle lomu

středa, 4. září 2019, 14:44Českolipsko
 

Českolipáci se v budoucnu možná budou koupat v úplně novém bazénu v Dubici. Vedení města chce rozhýbat projekt a výstavbu venkovního koupaliště a aktuálně nechává vypracovat ověřovací studii.

 

FOTO: Pračku někdo hodil do řeky. Ven ji tahali hasiči

úterý, 3. září 2019, 18:40KrimiČeskolipsko
 

Do řeky Svitávky nedaleko zahrádkářské kolonie v Zákupech někdo dnes vyhodil starou pračku. Kuriózní zásah tak mají za sebou tamní hasiči, kteří spotřebič z řeky dostali ven.

 

FOTO, VIDEO: Ralsko domovem vlků. Fotopasti potvrdily letošní čerstvé přírůstky

pondělí, 2. září 2019, 11:48SpolečnostČeskolipsko
 

Díky fotopastím, které jsou umístěny v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj, mohou ochránci a příznivci šelem slavit. Již po šesté se vlkům v Ralské pahorkatině přivést na svět mláďata. Letos by se mělo jednat minimálně o čtyři vlčata.

 

Renovace železničního mostu u Zahrádek přijde na 50 milionů korun

neděle, 1. září 2019, 18:10DopravaČeskolipsko
 

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nechává zrekonstruovat přes 100 let starý železniční most přes národní přírodní památku Peklo na Českolipsku známou hlavně výskytem tisíců bledulí. Obnova ocelové konstrukce z roku 1911 přijde bez DPH na 50...

 

TIP NA VÝLET: Dopřejte si výhled z nejvyššího vrcholu Lužických hor

neděle, 1. září 2019, 09:42SpolečnostČeskolipsko
 

Za nádherným výhledem se lze vypravit do Lužických hor. Výšlap na jejich nejvyšší vrchol Luž je oblíbeným cílem mnoha turistů, přesto i v této oblasti lze navštívit místa, kde si turisté mohou vychutnat klid a samotu.

 

Hlídala psa, ten byl agresivní. Babička s vnučkou před ním uprostřed noci utekly

neděle, 1. září 2019, 06:01KrimiČeskolipsko
 

Babička dostala na hlídání vnučku a také psa svého syna, staforda. Všechno probíhalo v pohodě až do chvíle, kdy žena šla v půl čtvrté ráno na záchod. Pes začal zuřivě štěkat a byl agresivní, babička s holčičkou tak před ním utekly na ulici.

 

FOTO: Požár na vrcholku Ralska. Zasahovalo osmnáct jednotek hasičů

sobota, 31. srpna 2019, 11:46KrimiČeskolipsko
 

Desítky hasičů bojovaly několik hodin s ohněm v těžko přístupném terénuna kopci Ralsko. Les mezi skalami na kopci vzplál v pátek kolem půl osmé večer, zásah pak museli hasiči přerušit a pokračovali dnes. Vyhlášen byl třetí ze čtyř stupňů...

 

FOTO: Rozsáhlý požár lesa ve Světlé pod Ještědem. S ohněm bojovalo pět jednotek hasičů

pátek, 30. srpna 2019, 07:12KrimiČeskolipsko
 

Ve čtvrtek ve 14:30 byl na tísňovou linku ohlášen požár lesa v katastru obce Světlá pod Ještědem. Do těžko přístupného terénu vyrazilo pět jednotek hasičů a vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

 

Policie pátrá po uprchlém vězni. Utekl ze zaměstnání

pátek, 30. srpna 2019, 06:01KrimiČeskolipsko
 

Třetí den pátrají policisté po devětačtyřicetiletém vězni, který utekl ze zaměstnání ve Stráži pod Ralskem, kde si také od roku 2016 odpykával trest za krádeže.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.